Нестача вологи призведе до значного зменшення врожайності

0

Через критично низький рівень вологи у ґрунті обсяги врожаю окремих культур у 2020 році в Україні можуть знизитися на 30%.

Про це повідомляють у Всеукраїнській Аграрній Раді, пише АПК-Інформ.

«Агровиробники відзначають надто малий вміст вологи у ґрунті практично в усіх регіонах…Однак у південних регіонах рівень вологи є просто критичним», – зазначають у ВАР.

Представники асоціації розповідають, що низький рівень вологи негативно впливає на розвиток кореневої системи культури. Також при нестачі вологи зерно може не дати таких рясних сходів, як могло, що теж позначиться на врожайності.

«Посіви, які було здійснено в ранні терміни, ще змогли «вхопити» вологу. Разом із тим, у тих культурах, які сіятимуться пізніше, – цукровий буряк, кукурудза – можуть бути проблеми зі сходами. Ще одна проблема – внесення мінеральних добрив. Наприклад, аміачні добрива, які вносяться в середині квітня, не діятимуть за відсутності вологи», – повідомили у ВАР.

В асоціації вважають, що допомогти могла б дощова та сонячна погода весною. Але аграрії прогнозують, що на очікуваний рівень урожайності вийти вже не вдасться. Дехто з агровиробників уже підрахував, що матиме на 20-30% менше врожаю, ніж очікував.