Необхідно модернізувати безмитні квоти з ЄС

0

У рамках ЗВТ між Україною та ЄС діють імпортні тарифні квоти на українську продукцію по 37 товарних позиціях. Деякі з них, як-от, мед або м’ясо птиці, вітчизняні виробники вибирають уже в перші дні після початку їх дії. А деякі через відсутність доступу до ринку ЄС для виробників того чи іншого продукту не використовуються взагалі. Наприклад, на сьогодні не відкритий ринок ЄС для української яловичини чи баранини. 

Про це на своїй сторінці у соцмережі Facebook повідомила екс-в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, пише UkraineFood.org.

Згідно з інформацією пані Ольги, у 2019 році в повному обсязі були використані річні об’єми квот ЄС на імпорт таких продуктів: мед, цукор, ячмінна крупа та борошно, крохмаль та оброблений крохмаль, оброблені томати, виноградний та яблучні соки, кукурудзу та пшеницю, продукти переробки солоду і крохмалю, м’ясо птиці, вершкове масло та молочні пасти.

“На 99% була вибрана імпортна тарифна квота на оброблену продукцію із зернових, на 84% – на часник. Українські виробники активно скористались і додатковими квотами, які були надані ЄС в 2017 році. Наприклад, на 100% були вибрані додаткові імпортні квоти на мед, оброблені томати та ячмінну крупу та борошно”,- написала Трофімцева.

Водночас минулого року українські виробники взагалі не скористались квотами на імпорт грибів, цукрових сиропів та обробленої продукції з масла.

Станом на 24 січня цього року, українські експортери повністю вибрали квоти ЄС на імпорт меду. На 72% використана квота на солод та пшеничну клейковину, на 67% – на виноградний та яблучний соки і на 60% – на цукор.

Експертка вважає, що механізм безмитних імпортних тарифних квот відіграє певну позитивну роль на початковому етапі виходу на ринок ЄС вітчизняних виробників. Проте для досягнення більшої ефективності Угоди для обох сторін він потребує модернізації та перегляду в рамках перемовин щодо актуалізації Угоди про ЗВТ між Україною та ЄС в 2021 році.

“Серед питань, які варто піднімати з колегами з Європейської Комісії, наприклад: розділення квот на зерно та борошно, можливість перегляду імпортних тарифів поза квотами для деяких видів продукції та можлива модифікація торговельного режиму для тих товарних позицій, де квоти викривляють ринкову ситуацію в Україні, що має негативний вплив, в першу чергу, на малих виробників і дрібних фермерів”, – зазначила екс-в.о. Міністра.

Нагадаємо, що про шляхи реалізації переробленої продукції на ринках ЄС малими та середніми фермерами Ольга Трофімцева розповість під час виступу  на Міжнародній конференції аграрного бізнесу “Збільшення прибутків у міжнародній торгівлі”, що відбудеться 19 лютого в Міжнародному виставковому центрі в Києві.

З’ясувати питання та подробиці відносно конференції Ви зможете у організаторів за телефоном +380 63 104 53 37.