Аграрний сектор України має великий запас міцності. Нестачу вологи у грунті не слід розцінювати, як катастрофічну.
Так вважає директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Юрій Лупенко, пише Укрінформ.
«Якщо орієнтуватися на дані Українського гідрометцентру, то у квітні «місячна кількість опадів очікується 24-50 мм, у гірських районах 55-82 мм, що в межах середніх багаторічних значень». Звичайно, посів ярових краще проводити у достатньо зволожену землю, що прискорює сходи. Але загальний урожай ще більше залежить від подальших умов вегетації», – зазначив пан Юрій.
За прогнозами Інституту аграрної економіки, виробництво рослинницької продукції в цьому році зменшиться в межах 5,1% проти 2019 року, а по зернових – на 10%. Для України, яка має запас міцності по переважній більшості сільгоспкультур, таке зменшення не буде критичним, переконаний експерт.
Враховуючи, що по більшості продукції експортоорієнтованих культур: пшениця, кукурудза, ячмінь, соняшник, ріпак – ми очікуємо зменшення виробництва (від 3,5% по ріпаку до 12% по пшениці), то можна прогнозувати й деяке зменшення обсягів їх експорту. Найбільш відчутним воно може бути по пшениці, як основній продовольчій культурі. Виробництво пшениці прогнозується на рівні 25,6 млн тонн, що менше 2019 року, але більше ніж у 2018 році – 24,6 млн тонн.
На думку Юрія Лупенка, споживачам зарано хвилюватися за урожай – сьогодні це одна з надійних галузей економіки України. І напевно, аграрний сектор, знову, як і завжди в скрутні часи, виступить локомотивом української економіки. У нинішньому році аграріям слід встигнути посіяти в оптимальні строки високоякісним насінням, підкормити й захистити від шкідників та хвороб озимі тощо. Словом, забезпечити своєчасне та якісне виконання усього комплексу весняних польових робіт і сподіватися на сприятливу погоду. Що, власне, вони і роблять щороку незалежно від погодних умов, економічних чи політичних криз, епідемій та інших негараздів, сказав фахівець.