На початку травня погодні умови були сприятливими для вегетації сільськогосподарських культур

0

Протягом першої декади травня дощі, які пройшли по всій території України, змінили агрометеорологічні умови вегетації всіх сільськогосподарських культур на більш сприятливі. На багатьох площах припинилася атмосферна і ґрунтова посуха.

Про це йдеться в агрометеорологічному огляді Українського гідрометеорологічного центру, пише АПК-Інформ.

У районах, де кількість опадів була недостатньою для істотного збільшення вологозапасів метрового шару ґрунту, зволоження покращилося у верхніх її шарах. Склалися більш сприятливі умови для розвитку пізніх теплолюбних культур, які тривалий час (практично від сівби) страждали від нестачі вологи саме у верхніх шарах ґрунту.

«У той же час в тих районах південних областей, де кількість опадів була невеликою (менше декадної норми), посуха в глибоких шарах ґрунту зберігалася, хоча її поширення і посилення стримувалося невисокими температурами повітря. На частині площ південних районів південних областей в результаті жорсткої весняної посухи на посівах озимих зернових культур і ранніх ярих зернових вже відбулося незворотне погіршення, що призведе до значного зниження їх врожаю, є випадки повної загибелі посівів», – зазначили в Укргідрометеоцентрі.

А от у західних областях підвищення температур повітря до норми й вище неї в поєднанні з ефективними дощами дало поштовх для зростання і розвитку більшості сільськогосподарських культур.