МІЖНАРОДНІ НОВИНИ [agroexpert №3(92) 2016]

0

Білоруси погодилися перевіряти свою «молочку» в Росії

1

Якість білоруської «молочки» відтепер перевірятимуть у російських лабораторіях. Про це домовилися представники Россільгоспнагляду і Мінсільгоспу Білорусі під час наради в Брянську.

«Виробничий контроль якості білоруської молочної продукції частково робитимуть у референтних центрах Россільгоспнагляду. Такої домовленості було досягнуто під час робочої зустрічі керівника Россільгоспнагляду Сергія Данкверта й заступника міністра сільського господарства і продовольства Білорусі Олександра Суботіна із директорами підприємств, що експортують у РФ молочну та м’ясну продукцію», – передає ТАРС із посиланням на прес-секретаря Управління Россільгоспнагляду по Брянській і Смоленській областях Світлану Земченкову.

Крім того, 15 білоруських фахівців вирушили до Росії для обміну досвідом.
«Як зֹ’ясувалося, білоруські лабораторії під час аналізу якості та безпеки продукції не визначають ті показники, які прийняті в Митному союзі, і не можуть виявити перевищення консервантів й антибіотиків в аналізованій продукції», – повідомила Земченкова.
Россільгоспнагляд неодноразово знаходив порушення у білоруській молочній продукції і в результаті забороняв поставки майже половини білоруських сирів. Так, нині під забороною опинилася продукція «Слуцького сироробного комбінату», «Рогачевского молочно-консервного комбінату», «Молочної компанії Новогрудські дари», «Біловезьких сирів».

Повідомляють, що виробники молочної продукції з Білорусії вкрай зацікавлені в збільшенні обсягу поставок на російський ринок. Вони заявили, що готові ретельніше узгоджувати контроль продукції, оформлення документів та ін., а також пообіцяли «звести нанівець» використання небезпечних консервантів.

Своєю чергою, представники «Слуцького сироробного комбінату» попросили зняти обмеження з одного з філіалів, де проблема з безпекою продукції наразі вирішена.

Європа підтримає своїх фермерів у кризі

Європейська Комісія (ЄК) оголосила про додатковий пакет виняткових заходів для підтримки фермерів ЄС в умовах кризи. Про це йдеться в повідомленні Єврокомісії.

Також повідомляють про комплекс заходів, які можуть зробити істотний і позитивний вплив на європейські ринки сільськогосподарської продукції. Його доповнює пакет підтримки в €500 млн (запроваджений від вересня минулого року).

«В інтересах фермерів ЄС, я готовий використовувати всі інструменти, які законодавці надали в наше розпорядження, як на короткострокову, так і на довгострокову перспективи. Ми маємо використовувати відповідні інструменти й діяти, щоб дати змогу фермерам бути стійкими перед волатильністю за одночасного забезпечення негайної допомоги… Я вважаю, що цей пакет заходів може зробити істотний позитивний вплив на європейські ринки сільськогосподарської продукції», – заявив комісар із сільського господарства Філ Хоган.

Основними напрямами підтримки в ЄК визначили виробництво молочних продуктів, свинини, а також фруктовий і овочевий сектори.

Серед конкретних пропозицій виділяють такі:

Добровільне управління поставками

  • Комісія протягом обмеженого періоду часу активізує роботу з організаціями-виробниками, міжгалузевими організаціями та кооперативами в молочному секторі, щоб створити добровільні угоди з виробництва та постачання. Це так звана ст. 222, яка є специфічною для сільськогосподарського сектору і може бути застосована в разі серйозного дисбалансу на ринку.

Тимчасове збільшення державної допомоги

  • Йдеться про можливе збільшення підтримки на фермера до €15 тис. на рік.
  • Подвоєння граничних інтервенцій по сухому молоці та вершковому маслі, із 109 тис. т і 60 тис. т до 218 тис. т та 100 тис. т відповідно.

Зміцнення ролі виробника в ланцюзі поставок

  • Відзначається, що роль і позиція виробників у ланцюзі поставок продуктів харчування як і раніше викликає серйозне занепокоєння.

Підтримка сектору свинини

  • Буде розглянуто питання про введення нової схеми допомоги щодо зберігання свинини.

Міжнародна торгівля

  • Відкриття нових ринків.

Просування

  • Кампанії з просування є ключовим інструментом у пошуку нових ринків. Для підтримки просування продукції ЄС на 2016 р. доступно €110 млн. Понад €30 млн спеціально призначені для молочного і сектору виробництва свинини. Ця сума доповниться ще €30 млн.

Російське ембарго

  • Комісія продовжить докладати зусилля щодо зняття обмежувальних заходів.

Інші заходи.

agroportal.ua

Рекордний експорт зерна із Росії

1

Російські експортери зерна у лютому 2016 р. вивезли його таку кількість, яку ніколи раніше у цьому місяці не фіксували. За даними аналітичного агенства «ПроЗерно», всього було експортовано 3,24 млн т зернових, це на 2 млн т більше, ніж попереднього місяця. У структурі експорту лідером стала пшениця з 2,26 млн т, або 70% всього експорту, кукурудза становила 20%, або 689 000 т. Директор аналітичного агенства «ПроЗерно» Володимир Петриченко заявив, що такий показник вивезення у 2015/2016 МР перевищив минулорічні обсяги експорту. За його даними, з липня 2015 р. по лютий 2016 р. із країни вивезли 25,9 млн т зерна, що на 1,2 млн т, або 4,9% більше минулорічного показника. За прогнозами московських аналітиків, цьогорічний урожай зерна в Росії становитиме 100 млн т, причому вони приплюсовують і врожаї АР Крим. Це менше на 4 млн т, ніж торік, проте це «хороший показник», пояснив аналітик. Хоча посіви перезимували краще, ніж очікували, однак цьогорічний урожай пшениці «ПроЗерно» прогнозує на рівні понад 57 млн т (попереднього року цей показник становив 61,8 млн т). Урожай ячменю очікують на рівні 17,5 млн т – це десь рівень 2015 р., тоді як рекордний урожай кукурудзи 2015 р. на рівні 13,2 млн т може бути дещо перевищеним. За даними російських експертів ринку, цьогоріч збільшиться вирощування бобових: їх урожай очікують на рівні 2,5–2,6 млн т – це історичний рекорд і на 200 000 т більше попереднього року.

Новинка від JOSKIN: боронувальний агрегат і аератор для луків у одному рішенні

2

Компанія JOSKIN розробила нову модель аератора, яка поєднує дві функції в одному знарядді. Новий SCARIFLEX MAX оснащений 7 рядами, складеними із 3 видів інструментів, глибину роботи яких можна регулювати залежно від потреб індивідуально. Для відновлення луків агрегат укомплектовано агресивнішими зубами, що забезпечують більше заглиблення. Інструменти, що не використовуються під час виконання робіт, можна просто підняти за допомогою пристроїв для незалежного регулювання.

Ряд жорстких скребків, встановлених на пружини, дає змогу розбивати кротовини, купини і засохлий гній, а також вирівнювати ділянку. Шкребки із напівгнучкими пластинами (розміщені в другому ряду) слугують для розрівнювання купин. Завдяки операціям, які виконує агрегат, можливо рівномірно розподіляти поживні речовини, що містяться в гної, і запобігати нагромадженню рослинних решток.

До речі, аератор можна використовувати у будь-який сезон: до і після зими для відновлення луків та впродовж усього року – для догляду за пасовищами.

 

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here