Міжгалузеві лабораторні зв’язки налагоджували на профільній виставці

0

17-19 жовтня 2018 року у ВЦ «КиївЕкспоПлаза» (м. Київ, вул. Салютна, 2-Б) вже 11-й раз поспіль відбулася міжнародна виставка LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. HI-TECH. Захід об’єднав провідних фахівців у галузі лабораторної індустрії.

Під час виставки були презентовані нове обладнання, сучасні технології, спеціалізовані меблі, витратні матеріали. Також фахівцям надавалася інформація про послуги щодо створення, оснащення й модернізації лабораторій.

 

Щороку на цьому майданчику для обміну досвідом, професійного діалогу і налагодження ділових зв’язків зустрічаються провідні фахівці лабораторної індустрії: представники бізнесу, керівники та співробітники профільних установ і контрольно-інспекційних органів, підприємств різних галузей промисловості, науково-дослідного сектору та медицини.

 

На 3280 м2 експозиційної площі LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. HI-TECH. розташувалися стенди з аналітичним обладнанням, лабораторними контрольно-вимірювальними приладами, загальнолабораторним обладнанням, мобільними лабораторіями, лабораторними меблями й посудом, інструментами та витратними матеріалами, реагентами, індикаторами, тест-системами та реактивами, засобами індивідуального захисту, спецодягом і ін. На рівних із закордонними виробниками заявили про себе і вітчизняні бренди.

 

Дебютантами виставки стали: MICROLIT, Empirica Medical, KNF,  «Просто прилад, «Біомед», «Фенікс СД», Nerex™, Public Lab, TerraLab, «Скай Медика», I.M.G., IdeaLab, Sanimed-m, Лаб-Універсум, SmartLab, SmartMed, KselMed, ІндаСофт-Україна.

 

У рамках заходу успішно реалізували діловий пакет пропозицій — BusinessPoint та Buyers program. Учасники та відвідувачі провели заплановані бізнес-зустрічі, де домовилялися про закупівлю й постачання обладнання, супутніх товарів, окреслювали плани на майбутнє.

 

Програма виставки охопила різні напрямки, як-от: забезпечення лабораторій для харчової промисловості і аграрного сектора, фармацевтичної промисловості, ветеринарної медицини, лабораторної медицини, питання стандартизації і метрології, екології, науки і освіти і була адаптована до сучасних реалій.

 

В рамках виставки провели 27 науково-практичних заходів і 22 майстер-класи для фахівців різних галузей промисловості, науково-дослідної сфери та медицини за участі 215 спікерів-експертів галузі.

 

Фахівці взяли участь в конференціях, семінарах, майстер-класах в рамках наступних науково-практичних програм: «Дні харчової промисловості та аграрного сектора», «Дні фармацевтичної промисловості», «Дні ветеринарної медицини», «Дні лабораторної медицини», «Екологія», «Стандартизація і метрологія». Крім цього, програма включала в себе науково-практичні заходи для фахівців різних галузей промисловості, науково-дослідної сфери.

В рамках науково-практичної програми «ДНІ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ ТА АГРАРНОГО СЕКТОРА» були розглянуті такі важливі питання як: впровадження системи НАССР; комплексна лабораторна експертиза агрозасобів; якість і безпека харчової продукції та товарів широкого вжитку; сенсорний аналіз в харчовій промисловості. Організаторами заходів виступили – Українська лабораторія якості і безпеки продукції АПК НУБіП України, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, Сумський національний аграрний університет, Компанія «Стандарти Технології Розвиток», Всеукраїнська асоціація пекарів, Одеська національна академія харчових технологій, ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров’я України», Проектна група «Аграрний комплекс» компанії ХІМЛАБОРРЕАКТИВ.

 

У фокусі науково-практичної програми «ДНІ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ», розглядалися актуальні питання фармакопейного контролю якості лікарських засобів (організатор конференції – ДП «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів»); стратегія і тактика реалізації вимог ISO 13485:2016 (семінар проводила компанія «УКРМЕДСЕРТ»); нормативні вимоги й практичні аспекти щодо забезпечення цілісності даних в GMP (організатор – ТОВ «Стандарти Технології Розвиток») тощо. Вперше компанія LMT виступила не лише організатором виставки, а й організатором дводенного семінару «Лабораторні методи контролю якості фармацевтичної продукції. Можливості та перспективи» за участю компаній Аналітек, МАКРОЛАБ, Сок Трейд, ШимЮкрейн, АЛСІ-ХРОМ, Біо-Рад Лабораторії, АЛСІ ЛТД, Intertech Corporation. Слухачі семінару мали можливість не лише послухати про новинки аналітичного обладнання для фармацевтичного виробництва, а й відвідати майстер-класи, що проводили компанії на своїх стендах.

Надзвичайний інтерес викликала тема серіалізації та агрегації, яка розглядалася на практичному семінарі від компанії «Євроджет». Про перспективи автоматизації і цифровізацію у фармвиробництві йшлося на семінарі-практикумі від компанії SIEMENS-Україна.

Повні зали слухачів зібрали – захід від групи компаній ВІАЛЕК та семінар Українського Наукового Інституту Сертифікації (ТОВ «УНІ-СЕРТ»).

 

Ключовою подією у рамках науково-практичної програми «ДНІ ЛАБОРАТОРНОЇ МЕДИЦИНИ» стала науково-практична конференція з міжнародною участю «Індикатори якості як складові системи забезпечення якості лабораторних послуг і досягнення достовірності результатів лабораторних досліджень», організаторами якої стали НМАПО імені П. Л. Шупика та Всеукраїнська асоціація клінічної хімії та лабораторної медицини. Експерти проаналізували доступні навчальні програми, поділилися досвідом використання симуляційного центру лабораторної медицини, поговорили про помилки й успіхи впровадження міжнародного стандарту ІSO 15189. У конференції взяли участь відомі спікери з США, Грузії, Німеччини, Чехії.

 

Гамірно, з цікавими дискусіями та оригінальними практичними заняттями, у кількох залах одночасно — так проходила дводенна УКРАЇНСЬКА ЛАБОРАТОРНА ШКОЛА. Усі бажаючі взяли участь у майстер-класах на діючому обладнанні з можливістю персонального тестування, здобули нові навички, отримали кваліфіковані консультації експертів, дізналися багато нового та корисного. Організатори – НАМН України, Лабораторна та метрологічна служба НАМН України; Міжінститутський Референтний лабораторний центр НАМН України, ДУ «Національний науковий центр «Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска НАМН України», компанія LMT та компанії-учасники.

 

Керівників і фахівців діагностичних лабораторій ветеринарної медицини всіх форм власності зацікавила науково-практична програма «ДНІ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ», в рамках якої відбулися конференції і семінари, організаторами яких стали Національний університет біоресурсів і природокористування України, факультет ветеринарної медицини, кафедра мікробіології, вірусології і біотехнології; Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів.

 

Слухачі науково-практичної програми «ЕКОЛОГІЯ» дізналися про основні тренди та особливості діяльності екологічних лабораторій у сучасному нормативно-правовому полі України. На семінарі, організованим групою компаній «МЕДІА ПРО» та редакцією журналу «Екологія підприємства», активно обговорювалися найгостріші питання лабораторного екологічного контролю та найпоширеніші помилки в організації інструментальних екологічних вимірювань.

 

Актуальні питання метрологічного забезпечення було розглянуто ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» у рамках науково-практичної програми «СТАНДАРТИЗАЦІЯ І МЕТРОЛОГІЯ».

 

Новітні розробки наукового обладнання провідних приладобудівних компаній, було презентовано на конференції від Національної академії наук України.

 

Методичні аспекти підготовки до акредитації медичної лабораторії на відповідність ДСТУ EN ISO 1518; лабораторна інформаційна система LIMS; роль сучасних технологій у забезпеченні якості клініко-діагностичних досліджень; автоматизація мікробіологічних лабораторій; нові досягнення в діагностиці алергії та сучасний стан досліджень захворювань імунної системи – всі ці питання розглядалися на семінарах, які провели компанії-учасники виставки: ТОВ «Укрбіо», ТОВ «Біо–Рад Лабораторії», ТОВ «Вектор-Бест-Україна», ТОВ «Навчально-методичний центр «Міжнародна школа технічного законодавства і управління якістю», Журнал «Лабораторна справа», ТОВ «НКЦ «Євроакадемія».

 

Різноманітна спеціалізована експозиція, майстер-класи на діючому обладнанні, відомі експерти галузі, доповіді на актуальні теми, переповнені конференц-зали – все це ще раз підтверджує високий рівень виставки та зацікавленість фахівців до новинок лабораторної індустрії.

 

Щиро дякуємо учасникам, партнерам і гостям заходу за довіру й підтримку! Запрошуємо на XII Міжнародну виставку LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. Hi-TECH, що відбудеться 25-27 вересня 2019 року у м. Києві, виставковому центрі ACCO International, проспект Перемоги, 40-Б, станція метро «Шулявська», парк імені А.С. Пушкіна.

 

Залишайтеся з нами!

Детальна інформація:

Тел./Факс: +380 (44) 206-10-19

info@labcomplex.com

www.labcomplex.com

www.facebook.com/labcomplex