За матеріалами компанії «Бушхофф»
Висока якість кінцевого продукту залежить від регульованого та точного дозування його компонентів. Мікродозування і точне зважування особливо важливі, якщо йдеться про виробництво преміксів.
Якщо підприємство вже має комбікормовий завод і забезпечує своїх тварин власним кормом, наступним етапом може стати його дооснащення системою мікродозування, що дасть можливість самостійно виробляти не лише комбікорм, а й премікси. Звісно, якщо підприємство не запланувало цю лінію ще під час будівництва нового комбікормового заводу. Мікродозування – це дозування сипких матеріалів об’ємом до 1 мікролітра.
Системи мікродозування призначені для точного дозування таких мікрокомпонентів, як вітаміни, добавки та мікроелементи. Її застосовують для виготовлення преміксів, комбікорму, корму для риб і домашніх тварин. Такі системи застосовують також у хімічній та фармацевтичній промисловості й у виготовленні продуктів харчування.
Під час виготовлення преміксів неабияке значення мають правильна концентрація і добре розподілення біологічно активних речовин, які містяться у преміксі та комбікормі. Принципи побудови технологічного процесу виробництва БВД практично такі самі, як і комбікормів. Виробництво преміксів вирізняється тим, що в їхній склад входить великий перелік продуктів, які вводять до складу рецепту в дуже малих кількостях. Тому такі продукти потребують тонкого подрібнення, точного дозування і ретельного змішування. Під час виготовлення преміксів застосовують багаторазові дозування й змішування компонентів.
Найвища точність дозування
Більшість систем мікродозування оснащені точними дозаторами і чутливими вагами. Наприклад, система LUPUS, яку застосовує компанія «Бушхофф», забезпечує точне зважування й дозування дуже малих кількостей (1 мг) менше ніж за секунду, забезпечуючи точність до 1% . Управління – автоматичне. Так, наприклад, в автоматичному режимі компенсуються відхилення в результатах зважування.
Системи мікродозування можна оснащувати попереднім ваговим дозатором або спеціальним мінеральним змішувачем (на 250–750 л). Це дасть змогу виготовляти індивідуальні попередні суміші, які потім, уже в вигляді мінеральної суміші далі дозуватимуться у відповідному змішувальному агрегаті. Ваги у таких системах застосовують спеціальні, які можуть налаштовуватися на кількість дрібних компонентів, щоб досягти найвищої точності дозування.
Гнучкість для підвищення продуктивності
Система мікродозування знижує до мінімуму ручну працю, завдяки чому значно зменшується ризик допущення помилок (людський фактор), втрати сировини і матеріалів. Систему мікродозування можна налаштовувати залежно від якостей дрібних та грубих часток, завдяки чому є змога збільшити можливості експлуатації.