Малі фермерські господарства на сході України отримують системи крапельного зрошення від ФАО

0

16 лютого 2018 року, Київ, Україна – Відновлення і розвиток малого фермерства стало пріоритетом сільськогосподарської політики України. Група ФАО з надзвичайного реагування працює над тим, аби покращити сільським жителям в постраждалих від конфлікту Донецькій і Луганській областях доступ до сучасних сільськогосподарських технологій.

 

В даний час ФАО розподіляє 50 комплексів крапельного зрошення в селах Болотене і Орловське в Луганській і Донецькій областях відповідно. Ці два селища розташовані в межах восьми кілометрів від лінії зіткнення, і обидва села страждають від нестачі води для зрошення.

Кожен фермер-бенефіціар отримає повний іригаційний комплект, призначений для зрошення присадибних ділянок та садів, разом з великими ємностями для води, крапельними лініями, стрічками, фільтрами, шлангом, насосно-компресорними трубами, розпилювачами і клапанами. Кожен комплект виконаний індивідуально і може бути використаний для різних культур. Потік води можна точно контролювати і направляти до основи рослини, максимізуючи використання води і мінімізуючи її втрати.

«Україна, з її родючими ґрунтами, має великий потенціал для вирощування високопродуктивних культур за умови наявності сучасних іригаційних систем», – сказав Фаррух Тоїров, координатор програми ФАО з надзвичайного реагування в Україні. «В Луганській та Донецькій областях знаходиться близько 2,8 мільйона гектарів сільськогосподарських земель, але іригаційна інфраструктура застаріла і часто не працює».

Минулого року 50 малих агровиробників в селах Кодема і Кримське в Донецькій і Луганській областях були забезпечені системами крапельного зрошення та пройшли тренінг по їх використанню. Всі встановлені системи водопостачання успішно працюють.

«Після торішніх поставок ми все більше переконуємося в тому, що крапельне зрошення є не просто додатковим засобом підвищення продуктивності, а одним з найважливіших компонентів модернізації сільськогосподарської практики», – додав Фаррух Тоїров. «Наш досвід показує, що ця технологія може більш ніж подвоїти доходи впродовж першого року належного використання».

За останні два роки ФАО надала підтримку майже 30 000 домогосподарствам в найбільш важкодоступних населених пунктах уздовж лінії зіткнення – шляхом надання сіна, кормів для тварин, птиці та сільськогосподарської техніки. До кінця весни 2018 року гуманітарна допомога ФАО заланована ще для 5000 домогосподарств, які зазнали значних втрат внаслідок військового конфлікту в цьому регіоні.

Програма надзвичайної допомоги ФАО на сході України фінансується урядами Канади та Франції, а також власними ресурсами ФАО із загальною метою підвищення продовольчої безпеки більш ніж 45 000 людей, що проживають уздовж лінії розмежування.