Кукурудза є однією з найважливіших культур українського сільського господарства. Для оптимального врожаю та високої якості зерна метою має бути зважене внесення добрив відповідно до потреб культури.
Саме тому важливо, крім азоту, фосфору та калію, не забувати про внесення й інших елементів живлення, які також мають неабияке значення для нормального розвитку культури. Для кукурудзи, окрім того, важливими є магній та сірка. Завдяки їм фермер має змогу закрити проґалини у живленні й сприяти засвоєнню інших поживних речовин, як-то: N та P. На практиці часто недостатнє ґрунтове забезпечення магнієм, особливо у посушливі періоди, призводить до значного зниження урожайності кукурудзи.
Як основна складова хлорофілу магній є незамінним для перетворення енергії світла у рослинну енергію. Крім того, цей елемент особливо важливий для росту кореня, а також для формування органів урожайності. До того ж, за допомогою хлорофілу рослина уловлює енергію світла й утворює із води та вуглецю цукор. Останній є не лише носієм енергії, але і переробляється на подальші цукри, які є важливими для врожайності, зокрема, крохмаль, целюлоза тощо. Перш за все, в основний період росту рослина має поглинути велику кількість магнію за короткий період.
Німецька компанія K+S KALI GmbH пропонує магнієве добриво ESTA® Kieserit (25% MgO, 20% S) для внесення в ґрунт та EPSO Top (16% MgO, 13% S) для позакореневого живлення. У цих продуктах обидва елементи живлення (магній та сірка) містяться у 100% водорозчинній формі, а відтак, вони доступні рослині відразу ж після внесення. Сірку в формі сульфатів, як вона міститься у ESTA Kieserit® та EPSO Top®, рослини також можуть одразу поглинати і використовувати.
Так, за дефіциту сірки, азот не може у повній мірі розщеплюватися у рослині. Для того, аби це перевірити K+S KALI спільно з Agrar Center Ukraine провів практичні дослідження щодо забезпечення кукурудзи магнієм на базі сільськогосподарського підприємства ПП «Агрофірма «Дзвони» (с. Велика Вільшаниця та с. Болотня Львівської області). Поряд із основним контрольним NPK живленням було випробувано три варіанти – 0, 40 та 80 кг/гa MgO. Вже на ранніх стадіях була помітна різниця у висоті рослин та розвитку кореневої системи кукурудзи. Проведений листковий аналіз підтвердив візуальні спостереження щодо того, що вміст магнію на варіантах, де вносили 0 та 40 кг/гa MgO, був набагато нижчим. Отож ми припускаємо, що рослини, які удобрювалися ESTA® Kieserit, забезпечать вищу врожайність завдяки тому, що тут було більш продумане удобрення й кукурудза отримала оптимальне забезпечення елементами живлення.
