Лютневий прогноз цін

0

У Чорноморському регіоні другий тиждень поспіль знижуються ціни на зернові як для врожаю 2019 року, так і для врожаю наступного сезону.

Про це повідомляє пресслужба Agritel, пише Agronews.

Минулого тижня, після активного зростання з середини січня, кукурудза змінила тренд. Українська кукурудза знизилася в ціні на $4 – до $182 за тонну на умовах FOB. Водночас ціни на кукурудзу наступного врожаю (CME Black Sea Corn) все ще знаходяться вище цін врожаю 2019 року.

«З самого початку спалаху коронавірусу попит на чорноморське походження знижується, особливо для поставок в більш тривалі періоди, такі як квітень або травень», — зазначають аналітики.

У nibulon.com відзначають, що пшениця почала падіння ще раніше і йде вниз активніше. Після зростання у січні 2020 року ціна знижується в лютому.

Серед основних причин, знову ж таки, епідемія коронавірусу в Китаї, який спричинив зниження попиту на світових ринках.

Крім цього, у лютому очікується зниження цін на бензин у середньому на 5%. Експерти теж пов’язують це з коронавірусом в Китаї. Світові ціни на нафту на тлі паніки пішли вниз, що може призвести до зниження цін на пальне на українських заправках. Однак rbc.ua пише, що ціни можуть залишитися й на колишньому рівні, якщо при зниженні цін на нафту, долар в Україні буде продовжувати рости.

Ціни на харчові продукти в середньому зростуть на 10-20%. Таке підвищення буде традиційним через те, що в лютому завжди дорожчають овочі минулорічного врожаю. Можливо, подорожчають молочні продукти.