LEMKEN – коротка історія компанії за 2019 рік

0

Фахівець в області професійного рослинництва компанія LEMKEN у 2019 році зберегла свій оборот на рівні 380 млн євро. Частка експорту склала 77%. Тож підприємство змогло з позитивним результатом здолати спад економічної активності, який ознаменувався для німецьких виробників сільгосптехніки падінням об’ємів на 3%.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Рік 2019 видався складним для фермерів і аграрного машинобудування. Після дуже успішного першого півріччя оборот LEMKEN несподівано сильно впав. У багатьох машинобудівних компаній виникли проблеми не лише через екстремальні погодні умови. Політична нестабільність, а також обмеження торгівлі ускладнювали ведення бізнесу.

На німецькому ринку, основному ринку LEMKEN з долею в 23% обороту, продажі компанії скоротилися майже на 2%. Одним з найбільших експортних ринків є Франція: там вдалося добитися зростання в 26%, унаслідок чого частка ринку в обороті склала 15%. У цілому в Західній Європі відзначалося невелике зростання.

У Центральній і Східній Європі продажі сільгосптехніки LEMKEN впали майже на 9%, які розподілилися майже по всіх країнах-імпортерах. Російський ринок залишився стабільним. Водночас в Україні після декількох успішних років було відмічено зниження продажів на 39%. Тут сільськогосподарські підприємства уперше отримали можливість придбавати землю, тож, відповідно, скоротили купівлю техніки.

Якщо в Азії, Австралії й Новій Зеландії минулий рік відрізнявся досить слабкою активністю, то зростання в країнах Північної Америки знову виразилося двозначною цифрою. Особливо варто відмітити США, які при зростанні в 23% зайняли четверте місце серед імпортерів LEMKEN. Майже такий же об’єм продажів спостерігався в Канаді, де компанія активно працює вже 15 років. Також стабільними ринками у 2019 році були Японія і Китай, де у LEMKEN є власне складальне виробництво.

LEMKEN - коротка історія компанії за 2019 рік

Асортимент продукції у 2019 році поповнився розкиданнями добрив. Тепер фермери можуть придбати всю необхідну техніку, від посіву до прибирання, з одних рук. На виставці Agritechnica компанія LEMKEN представила безліч інновацій, зокрема навісний повнооборотний плуг Juwel 10 для тракторів до 450 л. с. і сівалку проміжних культур SeedHub, комбіновану з культиваторами й короткими дисковими боронами. Крім того, був виставлений гібридний культиватор Koralin для надплоскої передпосівної обробки грунту і знищення бур’янів. Дивізіон захисту рослин продає просапні знаряддя придбаної нідерландської компанії Steketee й абсолютно новий причіпний польовий обприскувач Orion. Перший самохідний польовий обприскувач Nova орієнтований на великі підприємства і підрядників. Ще один стрибок компанія LEMKEN вчинила в області інтелектуальних виробів і послуг, які тепер об’єднані під єдиним брендом iQblue. Нове облаштування iQblue connect автоматизує багато функцій простих навісних знарядь. Воно отримало срібну медаль Німецького сільськогосподарського суспільства (DLG).

Компанія LEMKEN інвестувала майже 9 мільйонів євро в нове виробниче устаткування й поліпшення логістики виробництва, аби й надалі підвищувати технічні
стандарти. Штат співробітників до кінця року збільшився до 1 666 осіб.

У 2020 році LEMKEN продовжить раціоналізувати виробничі і бізнес-процеси для підвищення кокурентоздатності.