«Кращий молодий агроном»: історії переможців. Антон Крючков

0

Спілкувалась Ірина Корчагіна, конкурс «Кращий молодий агроном» (Україна)

Підтвердженням ефективності конкурсу «Кращий молодий агроном» є успішні історії його переможців. Одним із них є Антон Крючков, регіональний менеджер і керівник Північного регіону компанії Corteva Agriscience, який переміг у конкурсі в 2015 році.

Розмовою про його досвід розпочинаємо низку публікацій про здобутки кращих молодих агрономів.

Кореспондент: Чи розраховував ти на перемогу під час подачі заявки на участь у конкурсі «Кращий молодий агроном»?

Антон Крючков: Брати участь i не сподіватися на перемогу було б недоцільно. Звісно, я мав найамбітніші наміри. Це був третій рік конкурсу. Коли побачив фото з нагородження, вирішив, що маю бути серед учасників наступного року. Тож усі подальші дії із реєстрацією та підготовкою відповідей виконував сумлінно й завчасно.

На той час я працював головним агрономом «Агро Інвест Україна», із загальною площею в обробітку 27 тис. га. Це був період, коли я мав перспективні цілі, тож перемога у конкурсі додала неабиякої професійної та особистої впевненості у собі, що мої знання й початковий досвід є гідними і будуть оцінені.

Кор.: Ти можеш сказати, що перемога у номінації «Селекція та насінництво» стала для тебе певним вказівником, що ти маєш рухатися саме у цьому напрямі агрономії?

А. К.: Не зовсім. Хоча через кілька місяців після нагородження я отримав роботу в компанії «Піонер Насіння Україна» (тепер – Corteva Agriscience), але моя перемога не стала передумовою для мого переходу сюди. Багато вибору в своєму житті, зокрема і щодо агрономічного фаху, я робив на підсвідомому рівні. Нині вже чотири роки я працюю в команді Pioneer, пройшов певний кар’єрний та професійний шлях.

Кор.: Розкажи, будь ласка, про цей шлях.

А. К.: Я прийшов на посаду менеджера по роботі з клієнтами у Київській області. Мав у підпорядкуванні 4 особи. Якраз у той період у компанії почалося багато змін. Через рік очолив Київську та Житомирську області як окремий регіон. Ще за рік я очолив створений бізнес-регіон, – Північний із Київської, Чернігівської та Сумської областей, – він став найбільшим у компанії за обсягом площ під кукурудзою в кукурудзяному поясі та наразі є одним із основних в продажах у Corteva Agriscience. Нині мені підпорядковуються 11 агрономів-консультантів і два територіальних менеджери (та позиція, з якої починав свого часу в компанії). Також до складу регіону входить два фахівця з агрономічної підтримки. Крім агрономічної діяльності, вже два роки я працюю із дистриб’юторами.

Кор.: Наскільки прогнозованим виявився для тебе твій професійний розвиток у компанії?

А. К.: У Corteva Agriscience можна прогнозувати свій розвиток. Якщо спланувати власний шлях та слідувати йому, то такий ріст можна назвати прогнозованим. Найкращою відзнакою є моя робота тут протягом цих чотирьох років та закріплення позицій.

Кор.: Чи знадобився твій попередній практичний досвід?

А. К.: Левова частка фахівців, які працюють у комерційних компаніях, раніше були агрономами на підприємствах. Ба більше, для роботи у продажах та розвитку в компанії варто мати польові навички й знання.

Кор.: Якими є твої побажання щодо питань конкурсу «Кращий молодий агроном»?

А.К .: Я би бажав, щоб питання були максимально практичними та під час підготовки відповідей найбільше могли себе проявити хлопці й дівчата «з полів». Хочеться також щоб випробування спиралися на новітні агрономічні досягнення та технології.

Кор.: Чи задовольнила перемога у конкурсі твоє внутрішнє его?

А. К.: Звісно, будь-яка перемога приносить особисте визнання. Але повністю я не задовольнив свої внутрішні очікування навіть зараз. Кожна людина має рухатися вперед, я не можу спрогнозувати, чи настане колись той момент, коли я буду готовий зупинитися, знайти затишну місцину й облишити справи. Хоча я й переміг у конкурсі та отримав підтвердження своїх знань, але залюбки взяв би участь у ньому ще раз. Від повторної реєстрації мене зупиняло бажання дати можливість спробувати свої сили іншим.

Кор.: Як часто усвідомлення того, що ти є одним із кращих молодих агрономів допомагало тобі втримати високий професійний рівень?

А. К.: Як на мене, краще поставити зависоку планку та намагатися її досягти хоча б на 99%, аніж би вона була занизькою. Намагаюся ставити перед собою максимально амбіційні цілі, відповідно до свого віку й сил. З іншого боку, маючи за плечами певні визнання та досягнення розумієш, що вони дають тобі міцне підґрунтя піднімати цю планку і далі.

Кор.: Як би ти вчинив, якщо б не переміг у конкурсі «Кращий молодий агроном 2015»?

А. К.: Я взяв би участь наступного року. Навіть у навчанні я не був «хорошистом». За кілька років роботи після закінчення бакалаврату з агрономії я вирішив продовжити навчання на магістратурі, але не втупив без підготовки на бюджет. Тож повернувся наступного року, і таки на отримав бажане місце навчання. Кожний день складається із виграшів та програшів. Якщо кожну поразку розцінювати негативно, то ресурсу скоро забракне. Кожен маленький програш для мене є стимулом рухатись далі.

Кор.: Останні кілька років учасниками конкурсу можуть бути також і студенти випускних курсів агрономічних факультетів. Як ти розцінюєш доцільність цього?

А. К.: Цілком підтримую. Участь у конкурсі може допомогти молодим людям розпізнати своє професійне призначення якомога раніше та зрозуміти, чи правильно було обрано цей фах. До того ж, людина, яка не захоче надалі пов’язувати себе із сільським господарством, ніколи не піде на такий конкурс.

Нині на ринку великий дефіцит хороших фахівців. Працедавці готові брати на роботу гідних незалежно від наявності досвіду та навіть студентів, аби вони лише погодилися працювати. З мого досвіду, за спеціальністю у аграрну сферу йдуть працювати не більше 10% студентів. Тож участь і перемога у конкурсі «Кращий молодий агроном» може стати для них реальним поштовхом. Єдине, у практичній частині конкурсу більшість студентів програватимуть тим, хто працює на виробництві.

Кор.: Твої поради учасникам конкурсу, які пробують свої сили вперше.

А. К.: Не боятися дати свою відповідь. Я зробив так свого часу. Часто у відкритих джерелах інформація є доволі однотипною, і там немає думки людини. Не соромтеся власних рішень та можливого програшу. Той, хто програв одного року, у наступному виграє, якщо йому, звісно, вистачить сили й натхнення ще раз пройти цей шлях. Бажаю дати всім якомога більше правильних відповідей. Щоб особливу мотивацію та відзнаку отримали ті, хто працює в полях.

Нині знання не просто лежать під ногами, а буквально валяються там, піднімайте їх. Відвідуйте семінари, які постійно організовують різні компанії, слухайте, спілкуйтеся з тими, хто читає ці лекції. Дослухайтеся до їхньої критики. Усім, хто має намір брати участь у конкурсі раджу дуже позитивно ставитися до будь-якої критики. Адже це дуже добре, й завжди потрібно вміти її вислуховувати, а головне – правильно сприймати.

Кор.: Якими є твої цілі на наступні роки?

А. К.: Коли будете організовувати конкурс для «досвідчених старших» агрономів, покличте :). Якщо серйозно, то вбачаю для себе розвиток у напрямку обраних професійних цілей у своїй компанії, одночасно допомагаючи цим їй розвиватися.

Хочу отримувати більше навичок із правильного планування часу, щоб міг приділяти достатньо часу і родині. Аби у потрібний момент міг зупинитися та «переключитися» на відпочинок.

На певних етапах у мене інколи виникає відчуття, що я все знаю. Хочу позбавитися цього. Це недобре відчуття, я мав його свого часу в агрохімії та, на щастя, мені вдалося його подолати. Дуже багато людей довели мені, що це не так, і я їм за це вельми вдячний.

Кор.: Дякую за розмову!