«Краща аграрна практика»: що насправді мотивує сучасного студента

0

На початку лютого в Києві відбулося нагородження переможця та фіналістів Всеукраїнського конкурсу «Краща аграрна практика 2019», що вже вп`яте проводить AgroPortal.ua.

Мета конкурсу незмінна — дізнатися з перших вуст, як студенти проходять виробничу практику, чи потрібні їм для цього знання, отримані в навчальних закладах, а також з яким багажем вони повертаються до студентської лави.

До редакції AgroPortal.ua надійшло 119 відеоробіт з 19 аграрних навчальних закладів України. Найбільш активними були студенти Львівського і Вінницького національного аграрного університету, Житомирського національного агроекологічного університету, Полтавського фінансово-економічного коледжу ПДАА.

«Краща аграрна практика»: що насправді мотивує сучасного студента

До фіналу увійшли 10 найцікавіших робіт. За результатами онлайн-голосування перемогу здобула Іванна Шевцова, студентка Вінницького національного аграрного університету. А ось і десятка найкращих:

1Іванна ШевцоваВінницький національний аграрний університет129 тис.
2Віктор ТиховодТаврійський державний агротехнологічний університет ім. Дмитра Моторного70,5 тис.
3Іван КалатурЛубенський фінансово-економічний коледж ПДАА16,5 тис.
4Іван ОдаріковВідокремлений структурний підрозділ «Слов’янський коледж ЛНАУ»14 тис.
5Вікторія МельникВінницький національний аграрний університет3,8 тис.
6Вікторія МананковаХарківський національний аграрний університет ім. В.В.Докучаєва2 тис.
7Юрій БатійМиколаївський національний аграрний університет1,3 тис.
8Софія КулинаЛьвівський національний аграрний університет1,1 тис.
9Віктор МаліцькийЖитомирський національний агроекологічний університет965
10Олена ГаркавенкоХерсонський державний аграрний університет935

 

Ми запитали у фіналістів, що мотивує сучасних студентів, які пріоритети у покоління Z? «Обираючи заклад для навчання, студент повинен визначитися зі своїми власними пріоритетами і враховувати індивідуальні переваги, а не спиратися лише на поради батьків. Тільки коли професія до душі, студенти мотивовані до саморозвитку», — зазначає Іванна.

Студент Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного Віктор Тиховод вважає, що для молодих фахівців вагомою мотивацією є висока оплата праці, тому вони часто шукають роботу за межами України. «Молодь також мотивує кар’єрне зростання і можливість постійного навчання, в тому числі практика і поїздки за кордон. Особисто мене мотивує можливість отримати нові знання, бажано іноземні, проте себе і свій розвиток я бачу тільки в Україні. Зараз допомагаю батькові в сімейному господарстві», — каже студент.

«Краща аграрна практика»: що насправді мотивує сучасного студента

А ось Вікторія Мельник з Вінницького національного аграрного університету розповідає, що однією зі складових мотивації для студента є підтримка навчального закладу. «Цієї зими я завершила навчання і зіткнулася з проблемою пошуку першого місця роботи, тому було б добре, якби навчальні заклади забезпечували нас роботою. Оскільки моя спеціальність агрономія, то я зіткнулася ще й гендерною нерівністю — до агрономів жіночої статі в нашій країні все ще ставляться упереджено», — розповідає Вікторія.

Стремління до знань, небайдужість, готовність працювати за спеціальністю вирізняє переможців конкурсу з-поміж інших студентів. Партнери конкурсу також відзначили, що сучасну молодь мотивують нематеріальні речі, такі як знання, розвиток, умови праці, визнання.

Цього року конкурс підтримала компанія UKRAVIТ, яка подарувала переможниці екшн-камеру GoPro HERO7, а також компанія «КВС-Україна», освітній проєкт «Агрокебети», компанія Bucuria Ukraine, Науково-методичний центр вищої та професійної передвищої освіти та журнал Agroexpert. Десять фіналістів отримали річну передплату на журнал Agroexpert, а переможниця – ще й набір розумних фахових книжок.

Вітаємо!