«Краща аграрна практика»: що насправді мотивує сучасного студента

0

На початку лютого в Києві відбулося нагородження переможця та фіналістів Всеукраїнського конкурсу «Краща аграрна практика 2019», що вже вп`яте проводить AgroPortal.ua.

Мета конкурсу незмінна — дізнатися з перших вуст, як студенти проходять виробничу практику, чи потрібні їм для цього знання, отримані в навчальних закладах, а також з яким багажем вони повертаються до студентської лави.

До редакції AgroPortal.ua надійшло 119 відеоробіт з 19 аграрних навчальних закладів України. Найбільш активними були студенти Львівського і Вінницького національного аграрного університету, Житомирського національного агроекологічного університету, Полтавського фінансово-економічного коледжу ПДАА.

До фіналу увійшли 10 найцікавіших робіт. За результатами онлайн-голосування перемогу здобула Іванна Шевцова, студентка Вінницького національного аграрного університету. А ось і десятка найкращих:

1 Іванна Шевцова Вінницький національний аграрний університет 129 тис.
2 Віктор Тиховод Таврійський державний агротехнологічний університет ім. Дмитра Моторного 70,5 тис.
3 Іван Калатур Лубенський фінансово-економічний коледж ПДАА 16,5 тис.
4 Іван Одаріков Відокремлений структурний підрозділ «Слов’янський коледж ЛНАУ» 14 тис.
5 Вікторія Мельник Вінницький національний аграрний університет 3,8 тис.
6 Вікторія Мананкова Харківський національний аграрний університет ім. В.В.Докучаєва 2 тис.
7 Юрій Батій Миколаївський національний аграрний університет 1,3 тис.
8 Софія Кулина Львівський національний аграрний університет 1,1 тис.
9 Віктор Маліцький Житомирський національний агроекологічний університет 965
10 Олена Гаркавенко Херсонський державний аграрний університет 935

 

Ми запитали у фіналістів, що мотивує сучасних студентів, які пріоритети у покоління Z? «Обираючи заклад для навчання, студент повинен визначитися зі своїми власними пріоритетами і враховувати індивідуальні переваги, а не спиратися лише на поради батьків. Тільки коли професія до душі, студенти мотивовані до саморозвитку», — зазначає Іванна.

Студент Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного Віктор Тиховод вважає, що для молодих фахівців вагомою мотивацією є висока оплата праці, тому вони часто шукають роботу за межами України. «Молодь також мотивує кар’єрне зростання і можливість постійного навчання, в тому числі практика і поїздки за кордон. Особисто мене мотивує можливість отримати нові знання, бажано іноземні, проте себе і свій розвиток я бачу тільки в Україні. Зараз допомагаю батькові в сімейному господарстві», — каже студент.

А ось Вікторія Мельник з Вінницького національного аграрного університету розповідає, що однією зі складових мотивації для студента є підтримка навчального закладу. «Цієї зими я завершила навчання і зіткнулася з проблемою пошуку першого місця роботи, тому було б добре, якби навчальні заклади забезпечували нас роботою. Оскільки моя спеціальність агрономія, то я зіткнулася ще й гендерною нерівністю — до агрономів жіночої статі в нашій країні все ще ставляться упереджено», — розповідає Вікторія.

Стремління до знань, небайдужість, готовність працювати за спеціальністю вирізняє переможців конкурсу з-поміж інших студентів. Партнери конкурсу також відзначили, що сучасну молодь мотивують нематеріальні речі, такі як знання, розвиток, умови праці, визнання.

Цього року конкурс підтримала компанія UKRAVIТ, яка подарувала переможниці екшн-камеру GoPro HERO7, а також компанія «КВС-Україна», освітній проєкт «Агрокебети», компанія Bucuria Ukraine, Науково-методичний центр вищої та професійної передвищої освіти та журнал Agroexpert. Десять фіналістів отримали річну передплату на журнал Agroexpert, а переможниця – ще й набір розумних фахових книжок.

Вітаємо!