14 серпня в Києві відбулася аграрна конференція «Комбікорми. Якість та ефективність», організована компанією ProAgro Group. Спеціалісти галузі кормовиробництва розповідали своїм колегам, присутнім на заході, про загальні інновації в цій сфері.
Метою заходу було визначення актуального стану галузі кормовиробництва, в якому напрямі вона розвиватиметься найближчим часом, вивчення законодавчої бази тощо.
Нагадаємо, що на початку цього року набрав чинності Закон України «Про безпечність та гігієну кормів». Борис Кобаль із Держпродспоживслужби роз’яснив присутнім на конференції фахівцям із кормовиробництва основні важливі положення цього закону. Згідно з ним експлуатаційний дозвіл щодо виробництва кормів і кормових добавок видається на необмежений термін за умов відповідності виробничих потужностей вимогам законодавства. Якщо за результатами інспектування встановлено, що потужність відповідає вимогам законодавства про корми лише щодо інфраструктури та обладнання, на таку потужність компетентний орган видає тимчасовий експлуатаційний дозвіл строком на 3 місяці.
Щодо безпеки кормових засобів та їх виробництва, цікаву доповідь презентував Руслан Яницький (ГК «Крамар»). Так, фальсифікованими корми можуть бути не лише за певними показниками якості й поживності (приміром невідповідність нормі наявного перекисного числа жиру – якість та свіжість жирів у комбікормі), а й за додавання невідомих, небезпечних для здоров’я і тварин, і людини речовин. Важливо постійно контролювати наявність мікотоксинів у кормах і заздалегідь підготувати добавки, що нівелюють ймовірне зараження кормів мікотоксинами. Для підвищення ефективності годівлі фахівець порадив технологам господарств використовувати спеціальні премікси – розроблені індивідуально з урахуванням наявних кормів у господарстві.
Власкор