Інвестиції не допоможуть свинарству, якщо не буде держпідтримки

0

Без ефективної державної підтримки інвестиції не допоможуть свинарству.

Про це сказав голова Ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергій Касьянов на першому засіданні Інвестиційної ради Дніпропетровщини, пише agroportal.ua.

«Інвестиційна рада може стати ефективним майданчиком для комунікації між інвесторами та владою в регіоні, — зазначив пан Сергій, — Ми концентруємося на АПК, зокрема на свинарстві, тому готові взяти участь в реалізації інвестиційних проектів в цьому напрямку. Поки складно прогнозувати, як буде розвиватися АПК в 2020 році, адже це залежить від різних факторів. Зокрема, від роботи Кабміну та профільного міністерства, організації фінансування, доступності банківських кредитів, лізингових програм та ін.».

Відповідно до його слів, на даний час агрокомплекс спеціалізується на рослинництві й тваринництві. Тож він бачить багато напрямків для інвестицій саме в цих сферах.

«Це в інтересах регіону і держави, оскільки мова йде про ті сектори економіки, які працюють на ВВП, виробництво продукції з високою доданою вартістю для внутрішнього споживання та експорту», – пояснив аграрій.

«Втім, якщо виношувати плани інвестування, то свинарство вимагає уваги не лише інвесторів, а й держави, — впевнений Касьянов, — Це пов’язано з тим, що з такими проблемами, як африканська чума свиней (АЧС), наша країна може залишитися без власного виробництва свинини та сала».

Сергій Касьянов вважає, що інвестиції не зможуть поліпшити ситуацію в тваринництві, зокрема, в свинарстві, без ефективної системи державної підтримки, спрямованої на забезпечення біобезпеки та профілактики поширення АЧС.

«Держава зобов’язана підтримувати виробників свинини в фінансуванні заходів щодо забезпечення біологічної безпеки та профілактики поширення АЧС, які збільшують собівартість свинини. Потрібна продумана система компенсацій виробникам збитків в разі спалахів АЧС, щоб вони не намагалися будь-якими способами збути інфіковану продукцію в торгові мережі», —наголосив він.