Індекс продовольчих цін ФАО виріс, здебільшого внаслідок зростання цін на молочну продукцію

0
Світові ціни на продовольство виросли в лютому на тлі зростання цін на молочну продукцію. Фото: © Робін Хаммонд / NOOR для ФАО
7 березня 2019, Рим, Італія– ​​Світові ціни на продовольчі товари в лютому зросли: Індекс продовольчих цін ФАО в середньому склав 167,5 пункту, що на 1,7 відсотка більше, ніж у січні,внаслідок різкого зростання цін на молочні продукти.

Індекс, що відслідковує динаміку щомісячних змін міжнародних цін на кошик основних продовольчих товарів,перебуваєна найвищому рівніз вересня 2018 року, але все ще майже на 2,3 відсотка нижчийсвого значення рік тому.

Індекс цін на зернові ФАО в середньому склавблизько169 пунктів у лютому,майже незбільшившись,порівняноз січнем, в основномувнаслідок зміцнення цін на кукурудзу.

Індекс цін на олію ФАОу лютомузбільшився на 1,8 відсоткадо 133,5 пункту, що є найвищим рівнем з жовтня 2018 року. Зростання обумовленезбільшеннямцін на пальмову, соєвута соняшниковуолії.

Індекс цін на м’ясо ФАО виріста вплинув назростання цін на яловичину і свинину.

Індекс цін на молочніпродуктиФАО збільшився на 5,6 відсотка,порівняноз січнем. Цеобумовлено зростанням імпортного попиту на сухе знежирене молоко, незбиране сухе молоко і сир. Очікуване сезонне падіння обсягів виробництва вершкового масла також сприяло зростанню цін на нього.

Індекс цін на цукор ФАО виріс на 1,2 відсотка з січня, що було викликано побоюваннями зниження виробництва в деяких основних країнах-виробниках.

Світова пропозиція зерна залишиться на високому рівні,незважаючи на спад виробництва

У новому«Зведенні ФАО пропозиції зернових та попиту на зернові»,також опублікованомусьогодні,Продовольча та сільськогосподарська організація ООНзнизила прогноз світового виробництва зернових  до 2609 млн.тонн, що на 2,8 млн.тонн більше, ніж було зафіксовано в січні. На останній перегляд сильно вплинуло зниження прогнозів виробництвакукурудзи в Сполучених ШтатахАмерика.

Згідно з останніми прогнозами ФАО відбудеться зниження рівня глобального споживання і запасів зернових. Однак, співвідношення світових запасів до споживання зерновиху2018/2019 роцімає знизитися до 28,3%,з 30,5% у2017/18 році, ібуде все ще на досить високому рівні.

Прогноз ФАОщодосвітовоготоварообігу зерновиху2018/1919 роках був зниженийна2 мільйонитонн,порівняноз рівнем минулого року до трохи більше 413 тонн. Що стосується основних зернових, то прогнозщодосвітовоготоварообігупшеницібуло скорочено приблизно на 800 000 тонн. Цебулозумовлено зниженням закупівель з боку деяких країн Азії та Південної Америки.

Перший прогнозщодовиробництвапшениці на 2019 рік

Незважаючи на те, що основна частина врожаю озимої пшениці в північній півкулі все ще не зібрана, перший прогноз ФАО щодо світового виробництва пшениці на 2019 рік становить 757 млн. тонн. Таким чином обсяг виробництва  цього року буде на 4% вище рівня 2018 року, але все ще не досягне рекордно високого рівня, зареєстрованого у 2017 році.