Як Brexit вплине на торгівлю між Україною та Британією?

0

До 2021 року в контексті міжнародних договорів Євросоюзу, зокрема, і Угоди про асоціацію з Україною Британію вважатимуть країною-членом ЄС.

Про це пише agroportal.ua з посиланням на ВВС News Україна.

Теоретично, між 1 лютого і 31 грудня цього року Київу та Лондону треба узгодити нову двосторонню угоду про вільну торгівлю. За цей же час Британія має укласти такі ж угоди із ЄС, США та іншими країнами.

У Посольстві України у Великій Британіїговорять, що переговори тривають. Вони охоплюють увесь спектр двосторонніх відносин — від політичного діалогу до зони вільної торгівлі.

«Наприкінці минулого року переговорні команди досягли принципової згоди щодо переважної більшості положень торговельної частини угоди, яка включає широке коло питань — від торгівлі товарами та послугами до електронної комерції та руху капіталу. У січні цього року проведено черговий раунд консультацій щодо політичної частини угоди», — пояснила посол Наталія Галібаренко.

Проте пані Наталія не змогла назвати конкретні терміни. Відповідно до її слів, найголовнішим для Києва є «змістовне наповнення» угоди. У британському посольстві вважають, що часу вистачить, і в 2021 рік Україна та Британія увійдуть з новою угодою.

«Ми задоволені прогресом у переговорах на цей момент і сподіваємось, що угоду буде укладено завчасно, щоб забезпечити плавний перехід до нових двосторонніх відносин до кінця дії періоду імплементації 31 грудня 2020 року», — повідомили ВВС News Україна у відділі преси Посольства Великої Британії.