Хто такий ідеальний керівник і чому ним неможливо стати

0

Іцхак Кальдерон Адізес – македонський і ізраїльський письменник, один із найвідоміших консультантів у сфері управління. Консультував голів та уряди багатьох держав, на його рахунку успішна робота з тисячами компаній від ресторанчиків до міжнародних корпорацій.

На основі багаторічного досвіду І. Адізес дійшов приголомшливих висновків: неможливо стати ідеальним керівником, оскільки для якісного управління компанією необхідно поєднання 4 ключових ролей. А одна людина зазвичай сильна лише в 1–2 ролях.

Що робити? Зрозуміти, в яких ролях ти сильний, вміти хоча б мінімально виконувати інші функції та підібрати команду людей, що доповнюють тебе.

Залежно від домінуючої функції І. Адізес виділяє чотири типи керівників:
Виробник (продюсер) – Paei;
Адміністратор – pAei;
Підприємець – paEi;
Інтегратор – paeI.
Великі літери (P, A, E, I) в коді вказують на те, що керівник добре виконує цю функцію, маленькі літери (p, a, e, i) – що керівник виконує функцію задовільно. Погане виконання або невиконання функцій – прочерк.

Виробник (producer) націлений, в першу чергу, на створення товару або надання послуги. Йому важливий результат: кількість вироблених автомобілів, тонн зібраного зерна або голів худоби.

Адміністратор (administrator) націлений на оптимізацію і мінімізацію використання наявних ресурсів. Він систематизує, впорядковує та встановлює «бюрократичний порядок». Усе враховано, зрозуміло хто за що відповідаєте, папірець до папірця, накладна до накладної.

Цих двох типів достатньо задля керівництва існуючою організацією. Але замало для розвитку та адаптації до попиту ринку, який постійно змінюється.

Підприємець (entrepreneur) здатний вигадувати й успішно впроваджувати нове, у нього завжди багато планів і ідей. Такий керівник може запропонувати повністю зруйнувати успішно функціонуючу систему. Ідеї в стилі: «а чого б замість корів не почати вирощувати страусів?», саме в стилі підприємця. Але це його вміння дає змогу компанії розвиватися, рухатися в ногу з часом і запитами ринку.

Інтегратор (integrator) – лідер, який створює спільні цінності, спільну мету компаній, він об’єднує людей у колектив за допомогою корпоративної культури, традицій. Саме він створює відчуття єдності.

Щоб визначити свій тип, ви можете пройти онлайн-тест: https://adizes.me/paei_test/

Найцікавіше те, що ці ж принципи і типологія можуть бути застосовні й для відносин у родині, адже сім’я – це також система. Детальніше у відео:

https://www.youtube.com/watch?v=6zsvWTBDXp8&t

Коуч Ганна Лангова. Запис на коуч-сесію або проведення тренінгу: 097 42 43 967

https://www.facebook.com/langovacoach/

коуч-сесія