ФАО постачає насіннєву картоплю для забезпечення продовольчої безпеки у східній Україні

0

             1

травня 2017, Kиїв, Україна – 1 250 домогосподарств вздовж лінії зіткнення у Донецькій та Луганській областях України отримують цього тижня насіннєву картоплю від Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Гуманітарна допомога реалізується в рамках програми реагування у надзвичайних ситуаціях ФАО в Україні, що оцінюється в 2,3 млн. дол. США.

Кожне домогосподарство-бенефіціар отримує 100 кілограмів сертифікованої високопродуктивної насіннєвої картоплі, що спрямовано на збільшення власного виробництва картоплі як основного продукту харчування.  ФАО реалізовує дане постачання якраз під час посівного сезону, який набирає обертів у східних регіонах України.

Роздача насіннєвої картоплі проходить у прискореному режимі, з 5 по 8 травня, у дев’яти селах Луганської та двадцяти двох  селах Донецької областей, що розташовані у 8 км буферній зоні від лінії зіткнення.

Впродовж останніх місяців ФАО підтримала майже 700 домогосподарств у 15 найбільш важкодоступних селах уздовж лінії зіткнення, надаючи  різні типи сільськогосподарських ресурсів. Сьогоднішній етап постачання націлений на задоволення потреб ще 1250 фермерств, які зазнали значних втрат в результаті військового конфлікту.

Усі ресурси, що використовувалися  ФАО для реалізації гуманітарної допомоги, такі як насіннєва картопля, сіно, молодняк птиці, спеціальний корм для тварин тощо, були придбані у місцевих постачальників шляхом проведення відкритих тендерів. Таким чином ФАО підтримує місцевий ринок сільського господарства та національного виробника. 

До кінця літа 2017 року група ФАО з надзвичайних ситуацій в Україні планує закупити та організувати постачання курчат, каченят, індичат, бджолиних вуликів, систем зрошення та інших товарів сільськогосподарського призначення.

В цей важкий час для жителів прифронтових регіонів  надзвичайно важливою є допомога з посівною, – сказав Фаррух Тоіров, координатор програми з надзвичайних ситуацій в Україні.

Я вважаю, що поставки високоякісного насіння овочів не тільки підвищать об’єми власного виробництва харчових продуктів, а й допоможуть наповнити внутрішній ринок. Я впевнений, що більше залучення селян до ведення сільського господарства надасть їм моральну підтримку та оптимізм щодо майбутнього, – додав пан Тоіров.

Даний проект ФАО фінансується урядом Канади та внутрішнім бюджетом ФАО. Основна мета проекту –  підвищення продовольчої безпеки більш ніж 45 000 людей, що проживають уздовж лінії зіткнення на сході України.

Про ФАО

 З 2015 року ФАО займається глибоким вивченням стійкості домашніх господарств на сході України в умовах відсутності продовольчої безпеки. Співробітники двох офісів – у Києві та Краматорську – використовують свої технічні знання в рамках надання гуманітарної допомоги аби підтримати та зберегти засоби існування, що зумовлені сільським господарством та постраждали внаслідок збройного конфлікту.

 ФАО є міжурядовою і спеціалізованою установою ООН, до складу якої входять 194 держави-члена, два асоційованих члена і одна організація-член – Європейський союз. Штаб-квартира ФАО знаходиться у Римі (Італія), а представництва організації розташовані в більш ніж 130 країнах.

 Контакти:

Катерина Чечель

Фахівець з комунікацій

Kateryna.Chechel@fao.org

Тел.: +380504416624

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here