Експорт азотних добрив на 63% перевищує їх імпорт

0

У січні-червні 2020 року експорт азотних добрив (код УКТЗЕД 3102) склав $142,9 млн, у той час як імпорт  –  $87,9 млн. Таким чином, експорт перевищив імпорт на 63%.

Про це свідчать дані Державної митної служби України, повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

Ще більш показовою є ситуація в червні 2020 року, коли експорт азотних добрив досяг $56,1 млн, а імпорт – знизився до $4,2 млн, зазначають в УКАБ.

Дані митної статистики доводять, що українські виробники азотних добрив є конкурентоспроможними не лише на ринку України, але і на світовому ринку.

Як вважають в організації, наведені дані підтверджують правильність рішення Міжвідомчої комісії із питань міжнародної торгівлі (МКМТ) щодо незастосування квот на імпорт мінеральних добрив.

«УКАБ неодноразово звертався з офіційними листами до МКМТ про те, що лібералізація ринку газу, зниження його вартості, а також дорога логістика при імпорті добрив роблять квоти на імпорт економічно беззмістовними. Дані зовнішньої торгівлі підтверджують нашу правоту і правильність рішення Міжвідомчої комісії із питань міжнародної торгівлі не обмежувати поставки в Україну мінеральних добрив», – прокоментував генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.