Експерти Європейської Бізнес Асоціації (EBA) пропонують оновити інструкцію щодо профілактики та ліквідації сальмонельозу птиці

0

28 січня відбулася зустріч Комітету виробників ветеринарних препаратів за участі представників державних органів, виробників вакцин та виробників продукції птахівництва, де ксперти підтримали зміни до інструкції щодо використання живих вакцин під час вирощування батьківського поголів’я птиці. Саме використання живих вакцин під час вирощування птиці з перших днів гарантує безпечність харчової продукції.

Про це повідомляють у Європейській Бізнес Асоціації.

Питання сальмонельозу в птахівництві стоїть досить гостро, оскільки інфекція може передаватися через продукти харчування та зашкодити здоров’ю людини. Як показують дослідження Європейського Союзу, близько 50% всіх смертей від сальмонельозу були спричинені вживанням яєць та яєчних продуктів.

При цьому, за оцінками Європейського агентства по безпечності продуктів харчування, за останні 30 років не було жодного смертельного випадку людини від вакцинного штаму сальмонели. Водночас майже 92 000 людей загинуло від польового штаму сальмонели лише в 2018 році.

Представники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів озвучили свої основні застереження щодо можливих наслідків зміни чинної інструкції щодо профілактики сальмонельозу птиці, а саме:

  • загроза здоров’ю людей;
  • можлива втрата експортних ринків для виробників продукції птахівництва;
  • необхідність виділення додаткового фінансування для проведення додаткових досліджень харчової продукції на випадок зараження сальмонелою.

Питання щодо проведення переговорів з торговими партнерами викликає дискусії, адже Україна регулярно проходить аудити європейської комісії щодо відповідності національного законодавства та систем контролю. Для отримання роз’яснення чи потребуватимуть ці зміни проведення додаткового аудиту сторони домовились звернутись до Європейської комісії.

Також під час зустрічі обговорили питання потреби додаткового фінансування на проведення додаткових досліджень. Виробники ветеринарних препаратів наголосили, що зміни в інструкцію не передбачають додаткових витрат з боку держави, яка сьогодні й так проводить лабораторні дослідження. Необхідні додаткові матеріали для визначення польового чи вакцинного штаму виробники вакцин будуть надавати безкоштовно.

У результаті сторони домовились остаточно обговорити це питання після отримання відповіді з боку Європейського Союзу щодо обов’язковості проведення додаткового аудиту системи державного контролю в галузі птахівництва.