Дешевші за KRONE косарки знайти можна, але кращі – ні!

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)

 

Саме так вважають у С(Ф)Г «Промінь», що у Дергачівському районі Харківщини, де вже більше двох років успішно працює причіпна дискова косарка Easy Cut 3210 Cri виробництва компанії Krone.

С(Ф)Г (селянське фермерське господарство) «Промінь» має у своєму розпорядженні близько 2500 га, на яких вирощують переважно зернові та технічні культури. Тут добре розуміють, що невід’ємною складовою будь-якої технології є сучасна надійна й продуктивна техніка, від якої залежать якість і своєчасність виконання всіх технологічних операцій. Саме тому два роки тому господарство придбало високопродуктивну причіпну дискову косарку Easy Cut 3210 Cri із вальцьовою плющилкою (Conditioner Roller interlocking). Агрегат ідеально вписується у технології, що їх використовують аграрії цього господарства.

Дискова косарка Easy Cut 3210 Cri – це перша у нашому господарстві машина виробництва німецької компанії Krone, але сподіваємося не остання, – говорить керівник господарства Володимир Небоженко. – Раніше ми багато чули про кормозбиральну техніку виробництва Krone, але довго не наважувалися її придбати. Нарешті купили і з часом зрозуміли, що не помилилися.

Ми дізналися, що у нашому регіоні техніку виробництва KRONE постачає ТОВ «Компанія Агро-Темп», з якою ми плідно співпрацюємо вже декілька років, протягом яких між нами склалися відмінні партнерські відносини. Нині на полях нашого господарства працюють сівалки для міжрядної сівби компанії Maschio Gaspardo, які ми придбали також у цього постачальника. Співпрацею із ТОВ «Компанія Агро-Темп» ми цілком задоволені, своєчасність постачання запасних частин та комплектуючих, а також оперативність і рівень виконання робіт із технічного сервісу у них стоять на першому місці.

Щойно ми отримали косарку Easy Cut 3210 Cri, – продовжує Володимир Анатолійович, – одразу до нас прибули сервісні спеціалісти із ТОВ «Компанія Агро-Темп», виконали всі необхідні роботи щодо дозбирання машини та її комплектації, провели навчання наших механізаторів, зробили пробний запуск агрегату і лише після того, як переконалися, що косарка працює належним чином, а до них немає жодних запитань, залишили господарство. Тож хочеться побажати, щоб такий рівень технічного сервісу, який надає ТОВ «Компанія Агро-Темп», був у сервісної служби всіх компаній.

Косарку Easy Cut 3210 Cri ми використовуємо на різноманітних операціях, пов’язаних із заготівлею кормів, – продовжує розмову керівник господарства. – Були навіть випадки, що ми її давали так би мовити в оренду нашим сусідам. Косарка нам сподобалася, перш за все, завдяки простоті конструкції, ефективності, надійності та високій продуктивності. За годину роботи вона скошує близько 3,5 – 4,0 га. А незначна власна маса косарки позитивно позначається на споживаній потужності і, відповідно, на витраті палива. Для її агрегатування достатньо трактора із потужністю двигуна 80 к.с. та одного двостороннього гідравлічного виводу.

Агрегат працює просто чудово, – далі веде розмову пан Володимир. – Такої зручної, простої та надійної косарки у нашому господарстві ще не було. Адже вона має чудові маневрові характеристики, завдяки чому можна виконувати розворот на місці або скошувати за колом без перерв, без підіймання косаркового бруса та руху заднім ходом (навіть на поворотах або на ділянках складної геометричної форми). За один робочий прохід косарка EasyCut 3210 CRi скошує, плющить та вкладає масу у валок. Усі операції тракторист виконує зручно й комфортно зі свого робочого місця. Для роботи косарка переводиться у бік за допомогою гідравлічного циліндра двосторонньої дії (для лівого і правого боків), а для транспортування – на середину.

Завдяки підсиленим полозкам великої ширини косарка відмінно копіює мікрорельєф, а також здійснює мінімальний рівномірний та постійний тиск на поверхню ґрунту всією шириною косаркового бруса, що сприяє кращому збереженню дернового шару. Полозки виготовлені з термозміцненої сталі, і таким чином термін їх роботи значно збільшується.

Різальний апарат EasyCut від Krone повністю закритий та заварений за периметром. Завдяки клиноподібній формі профілю якість скошування є найвищою, навіть у екстремальних умовах, наприклад коли трав’яна маса вилягла. Для захисту косаркового бруса та дернини косарка обладнана широкими полозками. Швидкодіючий ножовий замок дає змогу за потреби без ускладнень і за лічені хвилини замінити ніж різального апарата.

До речі, ножі виготовлені із високоякісної термічно загартованої легованої сталі, завдяки чому за весь період роботи косарки EasyCut 3210 CRi у нашому господарстві жоден ніж не спрацювався, звернув увагу керівник господарства.

Шестерні великого розміру, які перебувають у олив’яній ванні, здатні витримувати високі тривалі навантаження. Привідний крутний момент передається за допомогою великих зубчастих шестерень. Малі шестерні (ведені), які відповідають за привід різальних роторів, зміщені вперед, завдяки чому досягається оптимальне перекриття ножів, а також забезпечується відмінна якість зрізування.

Заслуговує на увагу система захисту дисків косарки від пошкодження сторонніми предметами, які інколи трапляються на наших полях, – розповідає Володимир Анатолійович. – За контакту диска із перешкодою відбувається зрізування запобіжного штифта, що з’єднує диск із привідним валом. Внаслідок подальшого обертання привідного вала заблокований диск підіймається різьбою вверх, виходячи із зони обертання сусідніх різальних дисків, що унеможливлює їх подальше пошкодження. Таким чином, система захисту значною мірою захищає косарковий брус та диски від пошкодження, а отже, підвищує надійність машини.

Вальці Cri із поліуретановим покриттям не роз’єднуються, а проходять суцільно всією шириною косарки, забезпечуючи рівномірне плющення. Завдяки вальцям Cri скошена маса рівномірно обробляється всією шириною захвату косарки. Профільовані вальці діаметром 25 см із ефектом так званого зубчастого зачеплення забезпечують високу інтенсивність плющення. Вальцьова плющила не пошкоджує листкову масу, а лише плющить стебла, завдяки чому відбувається швидке й рівномірне їх висихання. Для адаптації в умовах різної врожайності кормової маси силу притискання вальців можна безступінчасто регулювати. А полімерне покриття із поліуретану слугує гарантією максимального терміну служби. Завдяки швидкому висиханню зібраної зеленої маси отримуємо корм найвищої якості. Тож для скошування широколистих бобових культур, наприклад люцерни, ліпшої косарки шукати не варто, – підсумував нашу розмову Володимир Небоженко.