Десять сталевих велетнів у одному агрохолдингу

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)

На початку квітня 2016 р. у Хоросткові, що на Тернопільщині, відбулася офіційна передача підприємству «Мрія Агрохолдинг» десяти нових гусеничних тракторів Case IH Quadtrac 500, придбаних у рамках програми відновлення власного машинного парку.

П’ять із десяти тракторів було представлено на території автобази «Мрія Агрохолдинг» у Хоросткові, решта техніки вже почала працювати на полях господарства. Презентація проходила у рамках програми прес-дня. Учасники прес-заходу поділилися своїми враженнями щодо цієї події та відповіли на запитання журналістів. Спілкування відбувалося спершу на автобазі, а потім безпосередньо на полі. Всі охочі мали змогу проїхатися у кабіні трактора разом із оператором та відчути всю потужність цих велетнів, під капотом кожного з яких «зібрано» понад 500 «коней». Ось що дізналися журналісти.

Віктор Кухарчук, операційний директор «Мрія Агрохолдинг»: «Одним із найважливіших завдань для компанії у 2015 р. стало відновлення парку сільськогосподарської техніки. Завдяки поповненню робочого капіталу з боку кредиторів на 25 млн дол. торік улітку ми здійснили першу велику закупівлю техніки на суму 1,5 млн дол. А вже у грудні ми уклали угоду з офіційним дилером Case IH – «Торговий дім «Агроальянс» – на придбання 10 нових гусеничних тракторів Case IH Quadtrac 500 загальною вартістю 3,2 млн дол. Закупівлю здійснюємо частково на умовах лізингу терміном на 23 місяці. Презентовані сьогодні трактори – це перша потужна інвестиція цього року».

На запитання журналістів, чому вибір випав саме на Case IH Quadtrac 500, пан Віктор відповів: «Придбані трактори – наразі один із найкращих варіантів аграрної техніки. Є декілька вагомих аргументів, які свідчать саме на користь цього трактора. Я не буду визначати серед них головні та менш важливі, а лише назву їх. Це відносно невеликі габарити трактора, відмінне зчеплення ходового апарата з ґрунтом, плавність ходу, низько розташований центр ваги, співвідношення ціна-якість та щадна дія гусениць на ґрунт. Ми почали вже використовувати їх у тих районах, де переважає горбиста місцевість, є багато схилів, відповідно, звичайним тракторам на колесах там впоратись було б набагато важче».

Анатолій Мацюк, продукт-менеджер з тракторів та причіпного обладнання Case IH, зазначив, що трактори Quadtrac 500 є унікальними у своєму класі. «Вони мають найбільшу площу контакту із ґрунтом та створюють найменший тиск на нього, забезпечують найвищу прохідність, що дає змогу техніці раніше виходити в поле. Завдяки конструкції з чотирьох незалежних гусениць тиск на ґрунт становить усього 500 г/см2. Власне, Quadtrac 500 – це гусеничний трактор, який з’явився в арсеналі техніки компанії Case IH майже 20 років тому. Що свідчить про те, що ця технологія справді вивірена часом та багатьма роками практичного досвіду. Купуючи трактори Quadtrac 500, клієнт отримує від нас не лише найдосконаліший продукт, але і гарантію сучасної технічної, технологічної та агрономічної підтримки. Ці трактори є частиною повного циклу сучасного обробітку ґрунту. Спеціалісти Case IH увесь час працюють над тим, аби користувачі нашої техніки досягали якомога вищої ефективності, уникали надмірного ущільнення ґрунту, а отже, підвищували врожайність на 15–20% порівняно з попередньою. Для нас важливо те, що «Мрія Агрохолдинг» та Case IH  стали справжніми партнерами».

Віктор Черняк, директор представництва «Агроальянс», офіційного дилера техніки Case IH в Україні, зазначив, що компанія виступила не лише як постачальник тракторів, але й як фінансовий партнер, надавши власну лізингову програму для реалізації цього контракту. «Компанія «Агроальянс» успішно займається продажами та обслуговуванням сільськогосподарської техніки вже протягом 15 років, – підкреслив пан Черняк. – Широке покриття території України сервісною службою дає змогу обслуговувати техніку у максимально стислі строки, що є важливим критерієм під час вибору постачальника».

Існує низка особливостей, які вирізняють трактори Case IH Quadtrac 500 з-поміж гусеничних тракторів інших виробників. Тож зупинимося на деяких із них.

Чотири незалежні гусениці мають суттєву перевагу порівняно з колісними або традиційними гусеничними тракторами. У них більша площа контакту із ґрунтом, завдяки чому створюється менший питомий тиск за кращого зчеплення ходового апарата з поверхнею поля. Саме це дає змогу раніше розпочинати весняні польові роботи, коли ґрунт ще достатньо вологий і колісні трактори не в змозі вийти на поля.

Трактори Quadtrac 500 виробник пропонує із можливістю комплектації двома типами гусениць: завширшки 762 мм або 914 мм. Розрахунки свідчать, що за першого варіанта загальна площа контакту всіх чотирьох гусениць становитиме 5,57 м2, за другого  – 6,60 м2. Отже, тиск на ґрунт рушіїв тракторів Quadtrac 500 із чотирма гусеницями за першого варіанта становитиме 43,8 кПа, а у разі ширших гусениць – лише 36,9 кПа. За агровимогами, прийнятими в Україні, тиск на ґрунт гусеничних рушіїв сільськогосподарських агрегатів не має перевищувати 45 кПа. Тобто навіть на вужчих гусеницях трактори Quadtrac 500 повністю відповідають нормам вітчизняних стандартів.

Для конструкції рушіїв Quadtrac характерні жорсткість приводу, який автоматично підлаштовується до навантаження на ведуче колесо. На відміну від тракторів із двома гусеницями, які змушені на поворотах пригальмовувати однією з гусениць, трактори Quadtrac 500 із чотирма гусеницями долають повороти без втрати тягового зусилля. Вони значно менше руйнують структуру ґрунту і не залишають після повороту гребенів чи борозен. Завдяки відсутності буксування чотири незалежні гусениці забезпечують підвищену плавність ходу і можливість повнішого використання потужності під час проходження поворотів.

Конструкція тракторів Quadtrac 500 передбачає систему блокування диференціалу, завдяки якій підвищуються тягово-зчіпні характеристики трактора й зменшується його буксування. Крім того, завдяки центральному шарніру, який забезпечує вертикальну та поперечну рухливість рами, вага трактора рівномірно розподіляється між усіма чотирма гусеницями під час роботи на нерівній поверхні.

Ходові системи чотиригусеничних тракторів Quadtrac 500 у поєднанні із шарнірною рамою забезпечують високі маневрові властивості трактора й максимально точно копіюють рельєф поверхні, підтримуючи постійний контакт із ґрунтом. Сподіваємося, що трактори Quadtrac 500 працюватимуть надійно і без відмов та забезпечать виконання всіх польових робіт у встановлені агротехнічні строки.