Держава щотижня інформуватиме всіх про продаж земель

0

Ринок землі — лише один із трьох елементів земельної реформи.

Про це сказав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, пише agroportal.ua.

Відповідно до його слів, об’єднані територіальні громади зараз є базисом, ключовим елементом реформи, оскільки громада отримує в розпорядження всі землі та можливість зміни їхнього призначення.

«Держава має надавати якісний сервіс, виступаючи арбітром. Зараз держава надає безоплатну інформацію про всі природні ресурси та інфраструктуру. Другим важливим фактором є земельний моніторинг», — зазначив чиновник.

Він наголосив, що з 1 липня 2021 року держава щотижня інформуватиме всіх про продаж земель: скільки гектарів, де, яка ціна і які норми з концентрації.

«Що стосується нормативної грошової оцінки землі сільгосппризначення, то в майбутньому в індивідуальному порядку можливий перегляд НГО землі, що ініціюється громадою», — додав чиновник.

За його словами, попри розвиток онлайн-технологій, залишається необхідність в очній комунікації з населенням з усіх питань, що стосуються ринку землі та земельної реформи в цілому.