Через карантин аграріям може не вистачити ресурсів

0

Карантин, запроваджений у зв’язку з пандемією коронавірусу, може призвести до нестачі ресурсів у аграріїв.

Про це сказав директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, пише «Укрінформ».

Він зазначив, що витрати аграріїв також можуть збільшитися в результаті здорожчання ресурсів та послуг в умовах скорочення їх пропозиції та девальвації національної валюти.

Цілком імовірним, вважає експерт, є зменшення доходів сільгоспвиробників від реалізації продукції. Це стосується й експорту, адже на світових ринках упали ціни та обмежили переміщення товарів. Падіння котирувань цінних паперів українських агрохолдингів на світових ринках теж може призвести до збільшення вартості інвестиційних ресурсів для таких компаній.

Юрій Лупенко застергіає, що найбільших втрат зазнають сільські домогосподарства, які постачають продукцію на міські ринки самостійно. Їхня продукція – молоко, молочні продукти, овочі, фрукти – переважно нетривалого зберігання, а внаслідок карантинних обмежень селяни не зможуть привозити до міст і продавати там свою продукцію, принаймні у тих обсягах, як це було до запровадження карантину.