Аналітики ProAgro Group збільшили прогноз експорту українських олійних культур

0

У зв’язку зі збільшенням прогнозу виробництва соняшнику аналітики компанії ProAgro Group підвищили обсяг його внутрішньої преробки до 15,875 млн тонн, а обсяг експорту – до 200 тис. тонн.

Про це повідомляє UkraineFood.org.

Прогнозні показники для експорту насіння ріпаку залишились такими ж як у листопаді й склали 2,9 млн тонн. Що стосується соєвих бобів, то  через високу активність експортерів у перші місяці поточного МР, показники підвищили до 1,875 млн тонн.

Український сумарний експорт олійних в грудні, порівнюючи з листопадом, незначно збільшився – з 6,76 до 6,81 млн тонн, а експорт рослинних олій зріс на 130 тис. тонн – до 6,595 млн тонн переважно за рахунок соняшникової олії.

Якщо прогнози справдяться, показник експорту рослинних олій з України в сезоні 2019/20 МР перевищить минулорічний на 3,97% і стане рекордним.

За словами директорки ProAgro Group Марії Колесник, активність експортерів на соєвому ринку на початку маркетингового року дозволила вже за перші два місяці експортувати майже 45% від прогнозованого річного показника експорту цієї культури.

Відповідно до офіційної інформації, у вересні-жовтні цього року обсяг експорту соєвих бобів склав 840 тис. тонн. Якщо така динаміка збережеться, то аналітикам треба буде значно корегувати баланси, скорочуючи обсяги внутрішньої переробки на противагу збільшенню експорту.

Що стосується ринку соняшнику та, відповідно, соняшникової олії та шроту, то вищі показники прогнозного експорту стали наслідком вищого врожаю цієї культури в поточному сезоні.