AGRITEСHNIСA-2015: двигун інновацій та генератор ідей

0

Ольга Сидоренко, Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Німеччина – Україна)

Закінчення. Початок у №12 (89), 2015 р.

Lemken

1

Однією з оновлених машин, які демонструвала компанія Lemken, була коротка дискова борона Heliodor 9, укомплектована дисками діаметром 510 мм, що на 45 мм більше, ніж на попередній моделі. Завдяки цьому подовжився ресурс агрегату, а глибина обробітку збільшилась до 14 см. А з попередньої моделі – Heliodor 8 – запозичили підшипникові вузли, які не потребують обслуговування.

Новинкою є гідравлічне регулювання глибини обробітку для навісних та напівнавісних модифікацій, яке пропонують у якості опції. У разі використання борони для передпосівного обробітку, глибину ходу дисків, які працюють колією трактора, можна регулювати окремо за допомогою перфорованої куліси. Відтак у зоні колії вдається досягти оптимального вирівнювання. Залежно від ширини шин трактора у кожному ряду можна змінювати глибину обробітку – 4, 6 або 8 дисків.

Крім технічних новинок, асортимент коротких дискових борін Heliodor доповнили двома варіантами робочої ширини. У майбутньому Heliodor 9 буде доступним із шириною 4,50 та 7,0 м у навісному та напівнавісному виконаннях. До того ж компанія Lemken пропонує коротку дискову борону Heliodor 9 у агрегаті з системним носієм Gigant 12 S. В результаті діапазон робочої ширини досягне 16 м, а продуктивність такого агрегату становитиме до 25 га/год. Такі агрегати надзвичайно ефективні в умовах великих господарств.

Maschio Gaspardo

 

На виставці Agriteсhniсa-2015 експозиція компанії Maschio Gaspardo розташувалася на площі понад 2000 м2, – говорить президент компанії Мірко Маскіо. – Ми демонструємо близько 50 машин. Це техніка для обробітку ґрунту, розкидачі мінеральних добрив, обприскувачі, великий типорозмірний ряд посівних машин, а також повна гама так званої «зеленої лінійки». На стенді ми представили далеко не повний перелік усієї техніки нашої компанії, який налічує декілька сотень моделей та модифікацій. Власне, про масштаби нашого виробництва промовисто свідчать цифри: протягом 2015 року на 11 підприємствах Maschio Gaspardo було виготовлено 60 тис. машин.

На цьогорічній виставці Agriteсhniсa компанія Maschio Gaspardo прагнула показати стратегічні напрями, які будуть пріоритетними для фірми у найближчі роки, а також ті машини, яких найбільше торкнулися інновації.

За той час, що минув після Agriteсhniсa-2013, – продовжує Мірко Маскіо, – лінійка продукції нашої компанії поповнилася низкою нових машин. Деякі серед них безсумнівно зацікавлять також аграріїв України. Йдеться, перш за все, про дискові борони Admiral, які оснащені дисками діаметром 610 мм, що зібрані у 4 батареї. Борони мають робочу ширину 8,5 м і відмінно працюють у складних ґрунтових умовах із великою кількістю рослинних решток на швидкості до 15 км/год. Також уваги заслуговують 12-рядні сівалки просапних культур Mistral із функцією внесення мінеральних добрив, які чудово висівають кукурудзу, соняшник тощо.

Інновації, побажання клієнтів та відповідність наших машин кращим світовим зразкам – ось ті напрями, які є на сьогодні й залишаються на найближчу перспективу пріоритетними для компанії Maschio Gaspardo, – наголосив Мірко Маскіо.

Krone

1

На стенді компанії Krone традиційно красувалося чимало машин. Увага багатьох гостей була прикована до однієї із цікавих новинок – самохідного кормозбирального комбайна BiG X 630, оснащеного дизельним двигуном робочим об’ємом 15,6 л, що розвиває потужність 626 к.с. Потужність на робочі органи напряму здійснює клинопасова передача.

На цьому комбайні серійно встановлено новий подрібнювальний барабан Max Flow та пристрій для швидкої заміни зубів VariQuick між трав’яним каналом і зерновим подрібнювачем. Подрібнювальний барабан Max Flow завширшки 630 мм та діаметром 660 мм на вибір користувачів може постачатися із 20, 28 та 36 ножами, завдяки чому комбайн легко адаптується до різноманітних виробничих умов. Нове розміщення ножів збільшує пропускну здатність та поліпшує плавність ходу навіть за більшої довжини подрібнення. Крім того, є можливість використання спеціального барабана «Біогаз» із 40 ножами для забезпечення найменшої довжини подрібнення – від 2,5 до 15 мм.

Комбайн BiG X 630 має систему регулювання граничного навантаження Constant Power. За допомогою зміни швидкості, залежно від навантаження на двигун, зберігаються постійний крутний момент та оптимальна потужність. Швидкість руху змінюється таким чином, що двигун працює на попередньо заданих обертах колінчастого вала.

На BiG X 630 компанія Krone пропонує електронну систему керування потужністю двигуна для автоматичної адаптації щодо актуальної споживаної потужності. Тобто у розпорядженні оператора є два експлуатаційні режими. Зокрема, за низького споживання потужності він обирає режим Eco-Power, і комбайн працює надзвичайно економно. А у режимі повного навантаження технологія Common-Rail виводить двигун на максимальний режим, і комбайн розвиває нову продуктивність.

Joskin

1

Бельгійська компанія JOSKIN традиційно представила всю лінійку своєї продукції. Однією з новинок була цистерна для перевезення рідкої органіки Tetraliner Dolly, яка поєднує великий об’єм, безпеку та міцність. Такі цистерни необхідні для перевезення рідкого гною на великі відстані, а також їх потребують господарства, які мають біогазові установки. Відстані між місцями зберігання та внесення гноївки постійно збільшуються, а пошук оптимальних рішень для перевезення й надалі залишається актуальним, бо від цього безпосередньо залежить продуктивність машин, які вносять органіку.

Суть оновлення полягає у модернізації цистерн Tetraliner новим обладнанням Dolly, а головна перевага – максимальна дозволена маса, яка становить 34 т. Ця величина складається із максимальної ваги – 10 т на кожну вісь та 4 т – на тягово-зчіпний пристрій трактора.

Система Dolly – це вісь, закріплена на поворотному диску (Ø974 мм) та інтегрована безпосередньо у шасі, що є простим та ефективним рішенням. Переміщення маси на трактор у поєднанні з пневматичними гальмами забезпечує максимальну безпеку навіть під час їзди на підвищеній швидкості дорогами із нерівною поверхнею.

Лінійка цистерн Tetraliner – 4 базові моделі з нерухомими осями. Лише модель 26000 Т оснащена задньою віссю, яка може підкермовувати. Всі моделі обладнано підвіскою із параболічними ресорами, і розраховані вони на транспортну швидкість – 60 км/год.

У цистернах Tetraliner вакуумний насос розміщений всередині V-подібного дишла. Завдяки такій конструкції він захищений від пошкоджень під час проходження складних поворотів та водночас легкодоступний для обслуговування.

Amazone

1

Експозиція Amazone на виставці Agriteсhniсa-2015 налічувала 50 машин, які комфортно розташувалися на площі понад 2500 м2. Новинок було майже три десятки, тож розповісти про всі інновації неможливо. Відтак зупинимося на декількох, на наш погляд, найцікавіших.

Компанія демонструвала новий самохідний обприскувач Pantera моделі 4502 Н: збільшений об’єм бака до 4500 л, штанга шириною захвату 40 м, змінна (1,8 – 2,4 м) колія та двигун номінальною потужністю 218 к.с. Але головна особливість цієї модифікації – змінний кліренс машини від 1,2 до 1,7 м, що дає змогу ефективніше виконувати хімічний догляд посівів, і за потреби обприскувач можна підлаштовувати під будь-яку культуру. Перевагою цього агрегату є його висока продуктивність – до 40 га/год за робочої швидкості 12 км/год.

Презентували також нові моделі причіпних універсальних мульчувальних культиваторів Cenius TX, які можуть зацікавити українських аграріїв. Виготовляють культиватори із шириною захвату від 4 до 7 метрів. З інтегрованим шасі, 4-ма рядами лап і зміщеним їхнім розташуванням та висотою рами 80 см. Усі моделі Cenius TX працюють на полях із великою кількістю післяжнивних решток. Глибина обробітку регулюється механічно або за допомогою гідравліки, і може змінюватися від 8 до 30 см. Для захисту стійок від випадкових перешкод передбачено два варіанти – пружинний захист із зусиллям спрацювання 600 кг або зрізний болт.

Як опція на культиваторах Cenius TX передбачено висівний пристрій GreenDrill, завдяки якому за один прохід проводиться обробіток ґрунту та сівба проміжних культур. Для цього на рамі культиватора встановлено бункер на 500 л, турбіну із гідравлічним приводом та розподільчі тарілки.

Horsch

1

Компанія Horsch демонструвала численні вдосконалення, які стосувалися ґрунтообробних машин, обприскувачів і сівалок. Зокрема, багатьох зацікавила Contour Farming – система корекції частоти обертання дисків висівних секцій сівалок Maestro SW на поворотах безпосередньо під час руху агрегату криволінійною траєкторією.

Суть вдосконалення полягає у такому: під час сівби просапних культур (соняшник, кукурудза, цукрові буряки тощо) норма висіву змінюється залежно від типу гібрида і задається кількістю насінин на 1 га поля. Задля отримання оптимальної врожайності дуже важливо, аби густота рослин на всіх ділянках поля була рівномірною.

Сівалки Maestro SW, обладнані системою Contour Farming із індивідуальним електричним приводом висівних апаратів, ідеально виконують рівномірну сівбу на всіх ділянках поля. Для цього на сівалках, крім серійного датчика швидкості, який розміщено посередині машини, встановлюють ще два додаткових радари (на крайніх секціях з обох боків сівалки).

Система працює таким чином: під час поворотів радар на зовнішній секції сівалки реєструє збільшення швидкості, а на внутрішній – сповільнення. Якщо різниця між показниками датчиків швидкості становить понад 0,6 км/год, то кожен електропривід висівних дисків, залежно від місця розташування на рамі сівалки, отримає відповідний сигнал щодо корекції частоти обертів. Відповідно, висівні секції на зовнішньому крилі сівалки збільшують швидкість обертання, а на внутрішньому – сповільнюють. У результаті – густота рослин на різних ділянках поля є постійною.

Gregoire Besson

1

До виставки Agriteсhniсa наша компанія готується дуже ретельно і відповідально, – говорить власник компанії Патрік Бессон, – оскільки це найбільша світова агротехнічна виставка за два роки. Зазвичай найбільше клієнтів ми залучаємо саме тут, і цьогорічна Agriteсhniсa не стала винятком. Багато фермерів, які мають серйозні наміри розширювати свою діяльність, відвідали наш стенд й уклали з нами попередні контракти. На стенді ми демонструємо кращі зразки нашої продукції, які виготовлені на 7 заводах Gregoire Besson у Франції, Італії та Німеччині.

Конструктори компанії весь час працюють над удосконаленням, здавалося б на перший погляд, давно всім відомих машин, застосовуючи нові і незвичні технічні рішення, які потім дають нам перевагу над конкурентами. Досить часто ми обираємо найскладніший спосіб для вирішення конкретних завдань, і тому багато хто нас вважає диваками й запитує, чому ми обрали саме такий шлях. Наша відповідь проста: на складному шляху немає конкурентів. Зокрема, розроблено нову конструкцію лемешів плугів, особливість яких полягає в тому, що може змінюватися кут входження лемешів у ґрунт. Отже, можна обрати оптимальний режим оранки, зменшити енергоємність процесу, забезпечивши у такий спосіб економію палива.

Стосовно цьогорічної Agriteсhniсa-2015 насамперед хочу відзначити, що ринок техніки змінюється на краще і щороку кількість господарств чи фермерів, які мають реальну можливість придбати дорогі якісні машини, зростає. На інноваційних стійках, розташованих на всій території експозиції Gregoire Besson, працюють менеджери компанії, які надають відвідувачам усі технічні характеристики та параметри машин, а також будь-яку іншу інформацію, пов’язану з діяльністю компанії й яка стосується безпосередньо нашої техніки.

Lechler

1

Стенд компанії Lechler з-поміж інших виділявся тим, що на ньому демонстрували переважно маленькі деталі, значення яких надзвичайно велике. Йдеться про двофакельний асиметричний інжекторний розпилювач IDTA та розпилювач FD для внесення КАС.

Одним із вагомих факторів, від якого залежить якість хімічного догляду за рослинами, є знесення крапель робочого розчину вітром. Як відомо, менше зносяться ті краплі, які мають більший розмір. Знесення препарату вітром можна суттєво знизити, застосувавши на обприскувачах інжекторні розпилювачі IDTA. Це асиметричні розпилювачі (кут 30  вперед і 50  назад) із високою ефективністю обприскування.

Розпилювачі IDTA мають відмінні протизношувальні властивості та забезпечують оптимальне осідання крапель на підвищених швидкостях. На вертикальній оброблюваній поверхні двофакельні розпилювачі IDTA, порівняно з однофакельними інжекторними ID, забезпечують удвічі вище покриття й значно краще осідання крапель.

Розпилювач FD застосовують для внесення рідких добрив й поливу. Завдяки горизонтальним струменям досягається висока рівномірність внесення рідких добрив. Завдяки краплям великого розміру ризик опіку рослин зведено до мінімуму, а розподілення рідких мінеральних добрив за шириною внесення є оптимальним. Розпилювачі FD значно менше засмічуються порівняно з багатоструменними. А якщо забивання все ж таки відбудеться, то для очищення дозувальну шайбу можна зняти без застосування додаткового інструмента.

Köckerling

1

Експозиція компанії Köckerling на виставці Agritechnica-2015 була найбільшою за всю історію її проведення, і завдяки актуальним моделям своєї продукції приваблювала численних відвідувачів. Насамперед, це культиватор-компактор передпосівного обробітку ALLROUNDER, культиватор для інтенсивного обробітку ґрунту VARIO, багатоцільовий культиватор VECTOR, зернові сівалки VITU та ULTIMA, а також нова машина MASTER, яку застосовують у технологіях Strip-Till із одночасним глибоким розпушуванням, внесенням мінеральних добрив та наступною сівбою.

Особливою увагою гостей стенду Köckerling користувалися причіпна важка дискова борона REBELL Profiline та сівалки VITU і ULTIMA.

Причіпна дискова борона REBELL Profiline якісно змішує велику кількість рослинних решток із верхнім шаром ґрунту. Під час розробки цієї машини головна увага конструкторів була прикута до міцності, зносостійкості та надійності в умовах інтенсивної експлуатації й універсалізації борони для виконання різних операцій. Втілюючи оригінальні конструктивні рішення, розробникам борони вдалося досягти мінімальної витрати палива. Завдяки гідромеханічному регулюванню глибина обробітку ґрунту може змінюватися у діапазоні від 0 до 20 см.

Зернові сівалки VITU і ULTIMA здатні задовольнити будь-які агрономічні запити аграріїв оскільки конструювались з огляду на технологічні вимоги сучасного господарювання та розраховані на значні навантаження. Високій надійності цих машин сприяють простота конструкції і використання високоякісних матеріалів.

Pöttinger

1

Компанія Pöttinger, історія якої налічує понад 140 років, завжди має чим здивувати своїх покупців. Не стала винятком і нинішня провідна аграрна виставка Agriteсhniсa-2015. На стенді компанії площею близько 2 тис. м2 розташували кормозаготівельну, ґрунтообробну та посівну техніку. До речі, цього року Pöttinger святкує 40 років із початку відкриття лінії виробництва ґрунтообробної техніки.

Але найбільшою кульмінацією експозиції Pöttinger була презентація нових рулонних прес-підбирачів Impress, конструкторські та випробувальні роботи над якими тривали близько 4 років. Машини виготовляють у одно- й двовісному варіантах відповідно моделей до Impress 125F Master та Impress 185VC PRO. Всього у лінійці прес-підбирачів Impress заплановано 6 моделей.

Прес-підбирачі із робочою шириною 2,3 м відмінно підбирають сіно, солому та сінаж. Новітньою є технологія роботи ротора. Відтепер маса проходить над ротором, а не під ним, як на попередніх моделях. Така система LiftUp дає змогу забезпечити подавання маси у пресувальну камеру під оптимальним кутом, що забезпечує рівномірне її розподілення та підвищує ступінь стискання. Діаметр рулону може змінюватися від 1,25 до 1,85 м. Модель Impress 185VC PRO може бути додатково обладнана механізмом обмотування рулонів.

Подрібнювальний агрегат оснащено 32 ножами, завдяки чому вдається досягти найменшої довжини подрібнених стебел матеріалу. Унікальна роторна система подрібнення зі зворотним обертанням забезпечує високу рівномірність подрібнення незалежно від швидкості руху агрегату. Для агрегатування прес-підбирачів Impress потрібні трактори із потужністю двигунів від 110 к.с.