Десять фактів, які допоможуть вам полюбити ліси

0

21 березня 2019 року  У 2012 році Організація Об’єднаних Націй проголосила 21 березня Міжнародним днем лісів, щоб відзначити таким чином важливість усіх видів лісів. Щороку на проведених по всьому світу заходах відзначається значимість того вкладу, який вносять в наше життя дерева. У 2019 святкування проводяться під девізом “Вчися любити ліс!” І основна увага приділяється ролі освіти в забезпеченні сталого лісокористування та збереження біорізноманіття. 

 

Ознайомтеся з десятьма причинами, чому ми любимо ліси!

 

01  Ліси є домом для більш ніж 80 відсотків наземних тварин і рослин та покривають 31 відсоток загальної площі суші. Приблизно 1,6 млрд людей у світі залежать від лісів, які слугують джерелом засобів для існування і щодня забезпечують задоволення життєвих потреб людини.

 

02 Дерево може поглинути до 150 кілограмів вуглекислого газу в рік. Згідно з оцінками, як в надземній, так і в підземній біомасі лісів світу зберігається 296 гігатонн вуглецю. Тільки уявіть собі, що 400 млрд дерев Європи поглинають майже дев’ять відсотків викидів парникових газів континенту!

03 Дерева важливі для створення стабльності у містах. У міських районах вони можуть сприяти охолодженню повітря до 8° C, скорочуючи таким чином потреби в кондиціонуванні на 30 відсотків.Зростаючі в містах дерева також є відмінними повітряними фільтрами, що затримують шкідливі забруднюючі речовини і дрібні частинки.

 

04 Деревне паливо забезпечує сьогодні 40 відсотків поновлюваного енергопостачання в світі, а це стільки ж, скільки забезпечують сонячна енергія, гідроенергетика та енегрія вітру разом взяті. Збільшення інвестицій в технологічні інновації та стійке управління лісами є ключем до підвищення ролі лісів як джерела відновлюваної енергії.

 

05 Виробництво лісової продукції вносить вклад в скорочення і заміщення забруднюючих матеріалів.Виробництво сертифікованих волокон, отриманих на основі деревних матеріалів (таких як ліоцел), що використовуються в текстильній промисловості, є ресурсозберігаючим. Для порівняння, для виробництва бавовни необхідно в середньому в 130 разів більше води, а при виробництві поліестеру викидається в середньому в 170 разів більше парникових газів.

 

06 За використання деревини в будівництві порівняно з вкористанням бетону економиться близько 40 відсотків викидів вуглецю, і близько 30 відсотків – порівняно з використанням сталі. В цілому, якщо будівельники будуть використовувати деревину замість сталі й бетону, глобальні викиди вуглекислого газу можна скоротити до 31 відсотка.

 

07 Більше 25 відсотків ліків, які ми використовуємо, виготовляється на основі рослин з тропічних лісів. При цьому тільки один відсоток цих рослин був вивчений з метою визначення їхніх лікарських властивостей.

 

08 Більше третини наших найбільших міст, включаючи Барселону, Боготу, Нью-Йорк і Токіо, отримують значну частку своєї високоякісної питної води з лісів, що охороняються.

 

09 Найвище дерево в світі називається Гіперіон. Висота найвищого червоного лісу в Каліфорнії – 115,61 метра. Найбільше дерево в світі – гігантська секвойя з іменем Генерал Шерман – також росте в Каліфорнії та має десять метрів в діаметрі. Згідно з оцінками, в ньому міститься 1486 кубометрів деревини.

 

10 Великий дуб може випаровувати 151 000 літрів води на рік. В середньому джерелом 40 відсотків опадів є випаровування рослин. У деяких районах цей обсяг ще більший. Наприклад, джерелом понад 70 відсотків опадів в басейні річки Ріо-де-ла-Плата в Південній Америці є випаровування лісів Амазонки.

 

Джерело: Європейська економічна комісія ООН.