У формі дискусії та нетворкінгу – таким був формат конференції «ТЕХНОМаркетинг», яку вперше провела компанія «МАРКОМ» 8 червня у Києві. Захід був присвячений питанням маркетингу с/г техніки, запчастин, насіння, добрив, ЗЗР за участі 60 комерційних директорів та маркетологів.
За словами Валерія Берлета, директора компанії «МАРКОМ», витрати на маркетинг топ-30 постачальників с/г техніки , за власними дослідженнями компанії, становлять менше 1% від загальної суми обороту з продажу техніки. «Це зумовлено багаторічною присутністю компаній на ринку, відомістю брендів, обізнаністю клієнтів щодо продукції та послуг компаній. Що меншою є компанія, то більше вона має витрачати на маркетинг. Для новачків ринку витрати на маркетинг можуть сягати 20% загального обороту», – розповів пан Валерій.
Сільськогосподарські підприємства різного розміру для пошуку інформації про нові продукти та технології вирушають на виставки, відвідують демонстрації техніки та дні поля, читають друковані аграрні журнали та корпоративну літературу компаній. Тоді як пряму рекламу у друкованому та електронному форматах використовують компанії-виробники, дилерські фірми, в основному, беруть участь у виставках та днях поля.
У дискусії щодо переваг аграрних професійних медіа у друкованому та онлайн-форматі учасники погодилися що обидві форми доповнюють одна одну. Найефективнішим же для продажів техніки та засобів виробництва є пряме спілкування із аграріями. Утім, дедалі більшої популярності набувають мобільні агрозастосунки. Ефективними є програми для продажу продукції (с/г техніка, запчастини, насіння, добрива, ЗЗР), візуалізації економічних моделей (зекономлених коштів, планових прибутків/витрат), перенесення друкованих матеріалів у цифровий формат (WinnLab).
«Успіх рекламної кампанії на 80% складається із креативу та лише на 20% від вибору медійного каналу. Інколи, щоб отримати статус лідера галузі варто задіяти національні медіа», – запевнив Олександр Македон з Marker Consulting. Традиційна онлайн-реклама має низький відсоток охоплення цільової аудиторії. Водночас технологія Programmatic дає змогу показувати рекламу лише тим, кому вона цікава, за допомогою правильного таргетингу (за пошуковими словами, в конкретному регіоні, на профільних та непрофільних сайтах, що відвідує цільова аудиторія).
За 7 років проникнення інтернету в сільську місцевість зросло до 53%, – такими є результати дослідження Factum Group. Тому не варто нехтувати онлайн-просуванням, щоб дістатися до цільової аудиторії: головних агрономів, головних інженерів, директорів господарств, які впливають на прийняття рішення щодо купівлі с/г техніки, запчастин, насіння, добрив, ЗЗР. Керівники агрохолдингів здебільшого мешкають у містах.