11 квітня 2018, Вільнюс, Литва – За оцінками ФАО, щороку в світі пропадає або викидається майже третина всіх вироблених харчових продуктів, що становить 1,3 мільярда тонн.
Мало того, що це відбувається в той же момент, коли має місце наявність волатильності цін на продовольство і погіршення продовольчої безпеки населення, існування продовольчих втрат і харчових відходів також спричиняє негативний вплив на навколишнє середовище, сприяючи зміні клімату і будучи величезною тратою ресурсів.
Відповідно до одного з досліджень ФАО обсяг харчових відходів на рівні домашніх господарств / споживачів в найбідніших регіонах світу є несуттєвим (близько 10 кг на людину в рік), в той час як в країнах з високим рівнем доходу він більш значний – втрачається або викидається понад 100 кг харчових продуктів на людину щорічно.
Втрати можна скоротити тільки в тому випадку, якщо внести зміни на всіх етапах виробничо-збутового ланцюга. Один тільки приватний сектор може істотно знизити продовольчі втрати, імовірно шляхом сочетнія корпоративної відповідальності з інноваціями, для досягнення цієї мети, – сказав ван Оттердійк. На думку експерта ФАО, державний сектор, зі свого боку, повинен створити сприятливі умови шляхом введення стимулів, податкових пільг і вдосконалення законодавства, а обидва сектора разом можуть сприяти підвищенню обізнаності та освіти споживачів, щоб замкнути це коло.
За його словами, скорочення харчових відходів на всіх етапах в країнах ЄС призведе до падіння цін на продукти харчування, і це буде найбільш відчутно саме в тих регіонах, де обсяг харчових відходів невеликий. Це вплине на торгівлю з країнами Африки, де африканські споживачі виграють від здешевілого європейського імпорту, а виробники зіткнуться з падінням попиту і жорсткою конкуренцією.
Ван Оттердійк зробив висновок, що споживачі, які викидають хорошу їжу, можуть чинити істотний вплив не тільки на місцеву економіку, а й на життя великого числа людей.