Підсумкова весняна конференція агрохіміків показала стійкий тренд до зростання споживання добрив в Україні

0

В Умані наприкінці травня відбулась підсумкова агрохімічна Конференція «Добрива-нове завтра»

Учасники зібралось більше 60 делегатів із різних регіонів України, але питання було одне, що зараз актуальне на ринку добрив, нові тренди, нові перспективи і «нове завтра».

В завтрашній день зазирнули завдяки виступам Дмитра Гордейчука (керівника ІА Інфоіндустрія) та Романа Сластьона (керівника ICL Ukraine). Дмитро Гордейчук доповів на тему «Аналіз ринку добрив України. Рейтинги. Зміна пріоритетів ринку». В доповіді розкрились теми проблем виробництва та імпорту добрив, варіанти подальших змін. Також окремо поговорили із змінами які відбулись  серед основних постачальників добрив в Україні.

Роман Сластьон розкрив масштаби роботи компанії ICL в світі і результати розвитку компанії в Україні. Цікаво було почути, що крім традиційних добрив ICL вдало застосовують екологічно чисті добрива із продуктів переробки життєдіяльності людини. Крім того, ICL велику уваги приділяє науковим дослідам, виводячи агрономічні переваги власних добрив в лідерські позиції.

На ринку України вже можна купити добрива компанії із стимуляторами росту, хелатними сполуками та пролонгованої дії.

Традиційно перша сесія приділялась виробникам добрив, тож велику цікавість визвала дискусія з виробництва гранульованих (компактованих) та твердих добрив в Україні: сульфату амонію, компактованих NPK, гранульованого калію хлористого, гранфоски, гранульованих NPK та інші багатокомпонентних добрив.

Виробники поділились напрацюваннями та визначили спільні проблеми та шляхи їх вирішення. В дискусії приймали участь УТК Хімальянс, Одеський припортовий завод, НВК Квадрат, долучались Укравіт та інші виробники агрохімічної продукції.

Наступна сесія була дуже жвавою, адже проблеми логістики під час війни в Україні щороку кидають нові виклики не тільки імпортерам, а й виробникам добрив.

Дискусія з логістики добрив почалась із виступу Володимира Барабаша, який яскраво та чітко розповів про сьогоднішні шлях подолання кордонів, морів та тривалих шляхів добрив до серця українського аграрія.

Далі не менш яскраво Альона Кривак розкрила проблеми, з якими стикається в своїй роботі Митно-брокерська група та українські експедитори. Доповнив її виступ представник Оушен Глобал Лінк Андрій Шархун про нові можливості українських експедиторів, розвиток логістики та переваги роботи із надійними експедиторами в умовах війни.

Давид Георгадзе з компанії «Ділекс» цікаво розповів про підсумки роботи експедиторів в портах, проблеми та шляхи їх подолання.

На завершення сесії на численні запитання учасників конференції дав відповіді Голова Правління ПАТ Сумихімпром Валерій Захаренко.

Завод вже дав першу продукції та ми почули які плани на рік і були здивовані можливостями заводу.

Після традиційно смачного та насиченого стравами і спілкуванням обіду учасники повернулись до конференц зали.

Третя сесія почалась із виступу Сергія Крамарьова – визнаного науковця, одного із засновників сучасних підходів в агрохімії України. Незважаючи на тривалість доповідь була дуже цікавою і пізнавальною від початку і до кінця. Ми вкотре переконались, що в Україні є всі можливості виживати сільському господарству із існуючими варіантами внесення добрив, вірно застосовуючи сучасні наукові підходи.

Надія Бордюжа в свої доповіді розповіла про ефективне живлення технічних культур і нові підходи до внесення добрив. Різосферний менеджмент, позакореневе підживлення та різноглибинне внесення добрив в доповненні до аудиту рослин піднімуть рівень агровиробництва до кращих показників в разі чіткого дотримання сучасних вимог застосування добрив.

Підсумковим виступом стала доповідь Володимира Бунецького про вуглецевий податок для АПК, сенс та економічні реалії. Карбонове землеробство шлях до екологічного менеджменту в сільському господарстві. Ці питання вимагають вивчення та уваги з огляду на рух України до ЄС. Це реальне питання нашого завтра, на яке ми вже починаємо шукати відповіді.

Агрономічна сесія була на стільки цікавою, що зал не спустошувався до останнього хвилини, а завершилась конференція традиційно приємним та яскравим банкетом від ІА Інфоіндустрія, партнерів конференції компанії            ICL Growing Solutions та Агрохімічної компанії Grossdorf. Всі учасники отримали подарунки від компанії UKRAVIT і гарний настрій від вечірньої програми!

Інформаційними партнерами були AgriLAB, Notiller та журнал Агроексперт.

Дякуємо всім учасникам за активну участь, доповідачам за цікаві доповіді і дискусії! Окрема подякам українським захисникам, які боронять нашу землю від навали, не тільки чекаємо на них вдома, а й допомагаємо боротись нашу свободу і українську землю.