Минулого тижня за більшістю напрямів експорту з України превалювала динаміка зниження цін на кукурудзу.
Про це пише «АПК-Інформ».
За словами керівниці відділу зернових та олійних ринків ІА «АПК-Інформ» Анни Танської, така кон’юнктура ринку спричинена збільшенням пропозиції зернової в напрямі прикорднонних переходів та Дунайських портів на тлі призупинення більшістю трейдерів закупівель в портах Великої Одеси за умов низької активності укладання нових контрактів з імпортерами.
«Перш за все, це пов’язано з тотальною невизначеністю щодо подальшої роботи зернового коридору, кволим заходом нових суден під завантаження і, відповідно, накопиченням великих запасів у припортовій зоні і неможливістю розвантажити залізницю, котра буквально стала на під’їзних шляхах. Більш стрімке здешевлення кукурудзи стримують активні темпи її експорту, кволе збирання зернової врожаю-2022 та питання її можливої перезимівлі у полях, що негативно позначиться на якості. До того ж урожай кукурудзи в ЄС у 2022/23 МР може стати мінімальним за 15 років, що посилює попит імпортерів даних країн на українську зернову», – зазначила експертка.
Вона додала, що свої коригування і надалі вносить висока вартість логістики та уповільнення здачі вантажів через усі діючі західні залізничні стики, що було зумовлено частотою повітряних тривог, перебоями з енергопостачанням та специфікою перевезень у сусідніх країнах.
За підсумками минулого тижня ціни трейдерів у портах Дунаю та Великої Одеси на кукурудзу знизилися до 185-205 (іноді 210) USD/т, або 7200-8500 грн/т СРТ-порт. Ціни імпортерів із поставкою у листопаді-грудні на кордоні з Польщею, Угорщиною, Словаччиною і Румунією склали 220-245, 225-250, 230-245 і 230-250 EUR/т, в містах Угорщини сягали 270-300 EUR/т DAP, а в порту Констанца – 255-275 EUR/т CIF.
«Максимальні ціни озвучують одиниці і переважно у портах Дунаю, тоді як мінімальні ціни на кукурудзу іноді сягають 153-170 USD/т СРТ-порт. Цього тижня найймовірнішим є подальше здешевлення зернової і звуження цінових діапазонів», – додала Анна Танська.