США заснували Ініціативу стійкості сільського господарства (AGRI) на суму $ 100 млн для допомоги українському агросектору на тлі загострення глобальної продовольчої кризи, посиленої війною Путіна проти України.
Про це йдеться на сайті Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), повідомляють у Мінагрополітики.
Зазначається, що ініціатива буде спрямована на забезпечення безперервного виробництва сільськогосподарської продукції в Україні до 2023 року, а також вирішення нагальних питань із експортом.
Українські фермери отримають ширший і полегшений доступ до фінансування, а також до забезпечення пальним, добривами та пестицидами, ЗЗР, насінням, обладнанням.
Також «AGRI-Україна» розширить можливості українських агропідприємств із сушіння, тимчасового зберігання та переробки с/г продукції.
«Протягом останніх 4,5 місяців максимальні зусилля Президента України, Уряду та команди Мінагрополітики були спрямовані на те, щоб наростити експортні можливості України, заблоковані внаслідок війни та недоступності морських портів, а також фінансово підтримати наших аграріїв, щоб вони змогли працювати і надалі», — прокоментував Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.
За його словами, ця Ініціатива дасть змогу вирішити три важливі питання: зберігання та експорту зерна, фінансової спроможності фермерів, розвитку садівництва і тепличного господарства.
Як підкреслила Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку Саманта Пауер, мета програми полягає в тому, щоб «допомогти фермерам стати на ноги та відновити сектор АПК».
«USAID працюватиме над адаптацією зерносховищ до індивідуальних потреб — працюючи з асоціаціями фермерів — щоб застосувати ефективні технології в потрібних місцях», — сказав речник Агентства у комантарі CNN. Він підкреслив, що зусилля, спрямовані на порятунок принаймні частини сільського господарства України, є «критично важливими для стабілізації, відновлення та реконструкції України», додавши, що програма була розроблена спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України.
USAID на сьогодні вже допомагає понад 8000 українським фермерам зібрати цьогорічний урожай.
Агентство США з міжнародного розвитку прагне також залучити додаткові $ 150 млн до фонду програми «AGRI-Україна» від інших донорів та приватного сектору, щоб загалом зібрати $ 250 млн.