До кінця 2020 року Укравтодор, Укртрансбезпека та ДП «Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки» мають завершити роботи по введенню в експлуатацію та запуску 48 систем автоматичного зважування в русі Weigh-in-Motion.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.
Зазначається, що при Укртрансбезпеці створюється Центр обробки даних, де в режимі реального часу буде оброблюватись інформація від усіх встановлених WiM-комплексів для здійснення преселекції, а вже з 2021 року нарахування в автоматичному режимі штрафів за перевищення транспортними засобами ваги або габаритів.
«На цей час 6 WіM-комплексів уже працюють у тестовому режимі преселекції. Зазначені WiM-комплекси виокремлюють із загального потоку ті транспортні засоби, які рухаються з перевищенням дозволених параметрів, після чого інспекторами Укртрансбезпеки проводиться зупинка такого транспортного засобу з метою здійснення відповідних заходів контролю (зважування) і накладання санкцій», — розповів заступник Міністра інфраструктури Дмитро Живицький.
У рамках пілотного проєкту з впровадження системи зважування в русі (WiM) встановлено портали WiM на найбільш навантажених підходах до міста Києва. Протягом наступних років систему WiM планується поширити на всю мережу автомобільних доріг України, використовуючи досвід, набутий під час реалізації пілотного проєкту.
Як інформують у відомстві, наразі система дозволяє здійснювати попередній відбір для контролю. Потенційно з допомогою WiM держава отримає ефективний і надійний інструмент прямого стягнення штрафів за перевищення габаритно-вагових норм та убереже дороги від руйнування перенавантаженими транспортними засобами.
«З метою ефективного внутрішнього контролю за роботою інспекторів Укртрансбезпеки у 2020 році було закуплено 170 бодікамер для запобігання корупційних правопорушень, дотримання культури здійснення габаритно-вагового контролю та уникнення конфліктних ситуацій між інспекторами Укртрансбезпеки та водіями транспортних засобів», — додав замміністра.
Зазначимо, що зважування в русі — це сучасна розумна система комплексного збору інформації про транспортні засоби, які рухаються автомобільними дорогами. Вона здійснює автоматичний моніторинг руху на дорогах у режимі реального часу, гарантує точні вимірювання з мінімальною похибкою, збір необхідних даних про транспортні засоби — і все це без впливу людського фактору.
WiM означає:
- цілодобовий моніторинг руху;
- автоматичну фіксацію порушень;
- мінімальний вплив людини.