Через законодавчі колізії у сфері регулювання виробництва та обігу кормів, вітчизняні виробники можуть відчути брак цих виробничих ресурсів.
Про це у своєму зверненні до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повідомляє Асоціація свинарів України (АСУ).
«З моменту набуття чинності ЗУ «Про безпечність та гігієну кормів» від 19.01.2020-го року, дозволено виробляти та/чи здійснювати обіг лише тих кормів, до складу яких входять виключно ті кормові добавки, що зареєстрованні в Україні. Водночас, новий закон відмінив реєстрацію готових кормів та преміксів, тоді як реєстрація кормових добавок наразі не здійснюється через відсутність Державного реєстру кормових добавок» – йдеться у повідомленні.
Тож це унеможливлює роботу операторів ринку кормів, які виготовляють продукцію з використанням імпортних інгредієнтів, зазначають в АСУ.
Так як рецептура кормів більшості виробників тваринницької продукції містить добавки імпортного походження, незабаром оператори галузі можуть стикнутися з дефіцитом як готових кормів, так і окремих їх складових через зупинку їх поставок до України.
В асоціації пояснюють, що пошук вітчизняних альтернатив може коштувати тваринникам надто дорого: додаткові витрати на розробку нової рецептури, постачальників, послаблення виробничих показників призведе до погіршення фінансових результатів та закриття підприємств.
Крім цього, оператори ринку наголошують на проблемі з отриманням/поновленням експлуатаційних дозволів, які необхідні для суб’єктів господарювання, що здійснюють виробництво та/чи обіг кормів. «Так, через відсутність затверджених КМУ порядків видачі експлуатаційних дозволів та держреєстрації відповідних потужностей, виробники кормів не можуть продовжити дію дозвільних документації, що у подальшому може призвести до припинення їх діяльності», — вказується у зверненні.
АСУ просить відновити можливість реєстрації кормів та кормових добавок, що надходять з-за кордону, та оприлюднити алгоритм кроків для продовження операційної діяльності виробників кормів до затвердження Кабміном Порядків видачі експлуатаційних дозволів та реєстрації потужностей з виробництва та обігу кормів.