Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)
У липні цього року компанія КОНКОРД провела свій перший День поля поблизу Вінниці. Демонстрували все найкраще, що на сьогодні є в Україні для комплексного забезпечення технологій вирощування та збирання сільськогосподарських культур.
Потрібно зазначити, що компанія КОНКОРД подібні заходи проводить щороку, вони вже стали традиційними, і користуються популярністю серед аграріїв. Але такий за розмахом захід на Вінниччині проводили вперше. За насиченістю програми цьогорічне свято техніки і технологій приємно вразило буквально всіх гостей заходу, адже на одному великому демонстраційному полі всі охочі побачили повний спектр техніки для вирощування та збирання сільськогосподарських культур.
Зібрати у рамках одного заходу таку кількість аграріїв, та ще й у напружений період жнив, може далеко не кожна компанія. КОНКОРД впорався з цим завданням можна сказати на «відмінно». Велику роль у цьому відіграє той фактор, що на сьогоднішній день компанія має у своєму арсеналі все, що необхідно аграріям для успішної роботи. Це, перш за все, повний комплекс машин для вирощування різноманітних сільськогосподарських культур – від підготовки ґрунту до збирання, а також надає весь спектр сервісних послуг. Фахівці служби технічного сервісу налаштують будь-який агрегат та забезпечать його обслуговування протягом гарантійного та післягарантійного періодів експлуатації. Важливим напрямом роботи компанії також є продаж оригінальних запасних частин.
Звернувшись до компанії КОНКОРД, сільгоспвиробники отримують весь комплекс товарів, послуг і кваліфікованих консультацій щодо ведення агробізнесу, тобто все необхідне в одному місці. Таким чином економиться дорогоцінний час, і значно ефективніше вирішуються завдання, бо все, що потрібно для ведення аграрного бізнесу можна придбати в одному місці. Кожен із них на власному досвіді неодноразово переконався, що краще мати справу з одним постачальником, аніж із декількома.
Звернувшись до гостей на відкритті Дня поля, президент компанії КОНКОРД Еммануїл Гайсинський коротко розповів про основні напрями діяльності компанії, широкий спектр техніки, сервісних та фінансових послуг, які КОНКОРД надає українським аграріям.
Родзинкою заходу було найцікавіше – показ техніки у роботі на демонстраційному полі. Роботу кожного з агрегатів детально оцінити ми не маємо змоги, адже всього демонстрували понад два десятки машин. Тож охарактеризуємо з кожної технологічної лінії (підготовка ґрунту, сівба, хімічний догляд за посівами та збирання врожаю) найцікавіші машини.
Розпочався показ з демонстрації всієї потужності та продуктивності, якою володіють зернозбиральні комбайни CLAAS. Гості Дня поля були вражені роботою найпотужнішого збирального комбайна нового покоління від CLAAS моделі LEXION 770 на напівгусеничному ходу з двигуном потужністю 524 к.с. та зерновим бункером об’ємом 12 500 л. На комбайні встановлена система Cemos Automatic, за допомогою якої в автоматичному режимі вимірюється продуктивність агрегату та миттєво, відповідно до виробничих умов, виконуються налаштування системи обмолочування, сепарації й очищення зерна. За бажанням замовників компанія КОНКОРД може обладнати комбайни різними жатками та приставками для збирання ріпаку, кукурудзи, соняшнику, насіння трав й інших культур.
Окрім цього, наглядно демонструвалася у режимі On-line робота системи CLAAS Telematics. Всі присутні мали змогу побачити у режимі реального часу параметри, які контролюються даною системою під час роботи у полі, зокрема витрату пального, продуктивність, врожайність культур, зібрану площа, наробіток у мотогодинах тощо. Саме завдяки даній системі кожен господар може здійснювати контроль всіх виробничих процесів, які відбуваються у господарстві.
Після того, як комбайн звільнив ділянку ріпакового поля, свою роботу демонстрували інші агрегати у відповідності з технологічними лініями вирощування культур. Серед машин для обробітку ґрунту гостям Дня поля сподобався напівнавісний 8-корпусний оборотний плуг виробництва Lemken моделі Diamant 11, який працював у агрегаті з котком VarioPack. Плуги Diamant оснащені корпусами DuraMax. Конструкція корпусів не лише дає змогу використовувати більш зносостійкі деталі, але і відчутно зменшує навантаження на частини корпусу.
Diamant 11 можна додатково оснащувати підсилювачем тяги, який забезпечує перенесення ваги плуга та передньої вісі трактора на задню вісь, і тим самим запобігає надмірному буксуванню коліс трактора. Завдяки котку VarioPack відбувається зворотне прикочування, що важливо під час підготовки ґрунту під сівбу озимих зернових або озимого ріпаку.
Серед посівних машин учасники заходу звернули увагу на сівалку точного висіву EDХ від компанії Amazone, яка виконує сівбу технічних культур. За словами фахівців Amazone, це машина, яка завдяки інноваціям та технічним рішенням працює з точністю годинникового механізму. У новій сівалці втілено багато цікавих технічних рішень, починаючи від приводу системи дозування і закінчуючи електронною системою контролю її роботи. Нова сівалка EDХ дає змогу проводити сівбу технічних культур точним висівом, а відтак економити насіння та створювати кращі умови для потрапляння світла до рослин.
Привід системи дозування як добрив, так і насіння відбувається гідромотором, завдяки чому зміна норми висіву відбувається безпосередньо на терміналі керування під час сівби. Використовуючи систему автоматичного вмикання посівних секцій GPS-Switch, можна виконувати ефективну сівбу на полях нестандартної форми та на поворотних смугах. Дозування посівного матеріалу здійснюється за допомогою вакууму, завдяки якому посівний матеріал притягується до виступів на дозувальних дисках. Виступи на дисках мають подвійну функцію: вони ще й ворушать насіння.
Серед машин для хімічного захисту найбільше вразив новий самохідний обприскувач Pantera моделі 4502Н виробництва Amazone. Збільшений об’єм бака до 4500 л, штанга шириною захвату 35 м, змінна (1,8 – 2,4 м) колія та двигун номінальною потужністю 218 к.с. Але головна новинка цієї модифікації – змінний кліренс машини від 1,2 до 1,7 м дає змогу ефективніше виконувати хімічний догляд посівів, тому що обприскувач можна підлаштовувати під будь-яку культуру. Перевагою цього агрегату є і його висока продуктивність – до 40 га/год за робочої швидкості 12 км/год.
Варто зазначити, що на Дні поля техніки CLAAS було найбільше, адже всі причіпні та начіпні машини агрегатували з тракторами цього виробника, тож гості змогли належним чином оцінити роботу тракторів ARION, AXION, XERION та телескопічного навантажувача SCORPION 6030.
А фінальною крапкою Дня поля стали смачний обід і розіграші цінних призів від компанії КОНКОРД та її партнерів. Під час обіду всі заціплені мали змогу поспілкуватися з торговельними представниками, узгодити технічні деталі, обговорити фінансові питання. Тож будемо сподіватися, що відтепер техніки компанії КОНКОРД на українських ланах побільшає!