Інтервенційна стратегія Німецько-українського агрополітичного діалогу

0

4 грудня 2019 року в офісі Німецько-українського агрополітичного діалогу пройшла зустріч зустріч щодо планування наступних заходів протягом актуальної фази проекту.

Про це повідомляє прес-служба АПД.

З боку Німеччини в зустрічі взяли участь представники BMEL, Посольства Німеччини, GFA Consulting Group та робочого співтовариства виконавців проекту, а також співробітники АПД.

З українського боку до заходу долучилися представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (МЕРТ), науково-методичного центру «Агроосвіта», представники об’єднаних територіальних громад, Національної академії аграрних наук, Національного університету біоресурсів та природокористування України (НУБіП), проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики», аналітичного центру спілки «Аграрний союз України» та Асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України.

Під час привітання Франк Ріттнер підкреслив чудову співпрацю з українськими партнерами. «Актуальні реформи набрали стрімкого темпу, що вимагало від Вас, наші українські партнери, колосальних зусиль. Ми хотіли б висловити нашу подяку, що незважаючи на це, Ви тримаєте у фокусі нашу співпрацю, це надзвичайно важливо для проекту АПД», – зазначив він.

Делегацію з України очолювала колишня заступниця Міністра МЕРТ Інна Мєтєлєва, яка відзначила позитивний вплив АПД на аграрну політику в Україні. «Наразі агрополітичні пріоритети трохи змістилися, та я сподіваюсь, що АПД адаптує свої заходи під нові умови», – сказала вона.

На зустрічі обговорили пропозиції АПД, включаючи й земельний компонент. Представили «Пропозиції щодо заходів проекту АПД починаючи з 2020 року», у яких розкриті заплановані напрямки роботи проекту з відповідними пріоритетами.

Керівник проекту АПД Фолькер Зассе звернувся до учасників з проханням внести уточнення, виправлення або пропозиції до інших заходів проекту.

Під час дискусії пріоритети запланованих заходів проекту були частково змінені, обговорювалися нові пропозиції, як-от у напрямку діджиталізації в сільському господарстві. Проект дій у цьому напрямку необхідно зробити прозорішим за рахунок візуалізації запланованих інструментів та очікуваних результатів.

Наприкінці зустрічі АПД створив узгоджену інтервенційну стратегію, яка стане основою для подальших зустрічей в рамках двостороннього аграрного комітету (кінець січня 2020 року) та засідання робочої групи проекту АПД (лютий 2020).