Як пройшла чергова зустріч Клубу новаторів агробізнесу?

0

17 грудня відбулася четверта зустріч Клубу новаторів агробізнесу, на якій обговорили результати посівного сезону 2019 року, вплив якості води на ефективність препаратів захисту рослин та цифрові рішення xarvio™. У конференції взяли участь 23 агровиробники з усієї України.

За підсумками 2019 року аграрії з Хмельницької, Львівської,

Рівненської, Вінницької, Одеської областей завдяки застосуванню препаратів Корум ® ,

Стеллар ® Плюс, Адексар ® СЕ Плюс, збільшили власні врожаї порівняно з попереднім

роком. Наприклад, ТОВ «Подільський бройлер» (Хмельницька обл.) з 34 ц/га

наростив врожай соняшника до 37 ц/га, а АФ «Лугове» (Львівська обл.) збільшив

збори соняшника до 38 ц/га проти 34 ц/га. Не зважаючи на екстремальні погодні умови, у частини господарств зростали врожаї зернових, кукурудзи та сої.

Також під час конференції експерти BASF презентували результати досліджень

впливу якості води на ефективність ЗЗР. Адже фізико-хімічні показники води (рН,

жорсткість, органічні речовини, механічні домішки тощо) можуть не відповідати необхідному рівню для результативної взаємодії із препаратами захисту. Тому навіть невеликі зміни в pH викликають деградацію ЗЗР або гідроліз. Експерти радять покращувати ph та жорсткість води шляхом додавання, наприклад, сульфату амонію чи лимонної кислоти.

Крім цього, обговорили зменшення норми робочого розчину. Для прикладу, для фунгіцидних обробок найбільш розповсюдженою нормою наразі є 200 літрів на гектар.

На грудневій зустрічі новатори BASF презентували нові технологічні можливості – інтеграція у платформу xarvio™ даних метеостанцій Arable Labs та інноваційний пристрій Arable – Mark, що вимірює опади за допомогою звуку. Завдяки цьому аграрії в режимі реального часу матимуть можливість відстежувати реакцію рослин на погодні умови на конкретній ділянці поля.

Протягом усієї конференції аграрії продемонстрували на власному досвіді, що не варто уникати інноваційних рішень та економити на протруйниках, якісних фунгіцидах, росторегуляторах, інсектицидах і гербіцидах. Адже комплексний захист рослин може дати гарний врожай і фінансовий результат навіть у рік з несприятливим погодними та природніми умовами.