$500 млн у будівництво нових українських норкових ферм

0

Західні й українські інвестори готові вкласти $500 млн у будівництво нових звірівничих комплексів за умови реалізації нової програми, що передбачає захист державою великих інвесторів.

Цю програму анонсував на Всесвітньому економічному форумі в Давосі президент України Володимир Зеленський, передає agroportal.ua.

«Ми дійсно хочемо боротися за кожного інвестора, особливо за інвесторів, які знаходяться в Україні постійно. Ми готові допомагати, чим можемо. Ми хочемо збільшення інвестицій і готуємо нові програми», — сказав президент.

Після цієї заяви до Асоціації звірівників України звернулися датські інвестори.

«Завдяки заявам президента Зеленського про зацікавленість керівництва країни в інвестиціях відразу кілька західних інвесторів заявили про бажання вкласти кошти в будівництво нових сучасних комплексів з розведення норки», —  прокоментував президент Асоціації Володимир Федина.

Віннаголосив, що майбутні комплекси будуть побудовані відповідно до європейських стандартів і з урахуванням останніх вимог до добробуту тварин.

«З огляду на перспективність галузі норківництва, інвестори готові вкласти кошти в Україну, однак вони вимагають чітких правил ведення бізнесу та гарантій захисту інвестицій. А саме, прийняття альтернативного проекту закону 2360-1, який дозволить розвивати галузь за європейськими стандартами й завойовувати світовий ринок», — пояснив Федина.

Згідно з його слів, умовою для приходу інвестицій в звірівництво буде також мораторій на заборону звіроферм до 10 років і сприяння в оформленні пакета дозвільних документів для будівництва.

За даними асоціації, сума інвестицій в галузь на сьогоднішній день складає більше $106 млн.

«Якщо для галузі не будуть створювати штучні перепони, вже найближчим часом інвестори готові вкласти 500 млн доларів. З припливом нових інвестицій у галузь буде створено 7500 нових робочих місць у селах, 150 млн податків. Валютні надходження в Україну зростуть до $300 млн. Плюс буде вирішена екологічна проблема з відходами птахофабрик, які не придатні для людини. Нові ферми зможуть «з’їсти» 250 тисяч тонн відходів, а птахофабрики отримають 1,8 мільярда гривень додаткової вигоди від звіроферм», — підсумував глава Асоціації.