Статистика свідчить про «згортання» свинарства

0

За три квартали 2021-го реалізація свиней на забій сільськогосподарськими підприємствами зросла на 13,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це з посиланням на дані Державної служби статистики України повідомляють в Асоціації «Свинарі України».

Уточнюється, що аналітики АСУ не вважають такий приріст позитивним сигналом ситуації в галузі.

За аналізований період на забій спрямували 3,85 млн промислових свиней (+12,6%) середньою масою 110 кг (на 1 кг більше ніж у січні-вересні 2020-го. Сукупна жива маса тварин, реалізованих на бійні та м’ясокомбінати, склала 423,7 тис. т, що на 50 тис. т чи 13,3% більше, ніж за три чверті 2020-го. При цьому приріст обсягів вирощування промислової свинини менший — 9,8% чи 39,4 тис. т. Отже, з 441,8 тис. т отриманого сільгосппідприємствами приросту живої маси свиней 96% спрямували на забій.

«Зменшення «зазору» між цими показниками зазвичай не передвіщає розвитку виробництва у подальшому. Так, в 11 з 24 регіонів України обсяги забою свинини перевищили її вирощування, що свідчить про поступове вирізання поголів’я — «згортання» діяльності промислових свиногосподарств», — зазначають аналітики.

Вони додають, що підтвердженням відповідної гіпотези слугує і скорочення приросту промислового поголів’я до 3,8% проти понад 12% на початку року. А значить, незабаром підтримувати внутрішню пропозицію на рівні першої половини 2021-го вже не вдасться.