Сorteva Agriscience оголосила переможниць освітньо-грантової програми TalentA-2021 для українських жінок-фермерок

0

Напередодні Всесвітнього дня сільських жінок міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience нагородила переможниць конкурсу проєктів освітньо-грантової програми TalentA.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Corteva надала три гранти на загальну суму 22 000 доларів США для підтримки фермерок із сільської місцевості та сприяння розвитку місцевих громад Івано-Франківської, Вінницької та Київської областей.

У грантовому конкурсі TalentA взяли участь 25 фіналісток, які прослухали навчальний модуль, склали підсумковий тест та розробили проєкти, спрямовані на забезпечення продовольчої безпеки своїх громад. З врахування консультацій менторів програми Комітет з інвестицій в громади засновника – компанії Corteva Agriscience – сформував шорт-лист з проєктів з найбільш сильною соціальною складовою, авторки яких захищали роботи перед членами Експертної ради. За результатами оцінювання перемогу здобули проєкти, які отримали найбільші бали від експертів.

Перше місце та грант в 10 000 доларів США отримала Христина Закревська з Івано-Франківщини за проєкт «Молоко – біле золото Карпат». Ініціатива спрямована на те, щоб дати можливість мешканцями високогірного села Шепіт Косівського району отримувати дохід від продажу надлишку якісного молока, тим самим забезпечуючи продовольчу безпеку та економічне зростання регіону.

Друге місце  та грант в 7 000 доларів США дісталися Олені Покотиловій з Вінниччини за проект «Вільний доступ до води», який передбачає проведення у Іванівської ОТГ централізованого водопостачання, що забезпечить потребу селян в доступі до води та дасть їм змогу розводити худобу, адже зараз через посухи в селі висихають навіть нещодавно побудовані криниці.

Третє місце та грант в 5 000 доларів США отримала Ксенія Костенко з Київщини за проєкт «Жива вода для життя». Гроші дадуть змогу відновити бювет в селі Синяк, щоб забезпечити доступ громаді до якісної питної води.

Церемонія нагородження відбулася в приміщенні Міністерства аграрної політики та продовольства України за участі міністра Романа Лещенка, який вручив нагороди переможницям.

«Я дуже добре розумію проблеми сільських жінок, адже вся моя родина живе в селі та я багато років працював фермером. Тому вважаю, що такі програми, як TalentA, заслуговують пошани. Я особисто дякую Corteva Agriscience за привертання уваги до сільських жінок, які важко працюють та часто не мають багатьох можливостей, які є в містах. І дуже радий, що міністерство змогло взяти участь в цій ініціативі», – наголосив Роман Лещенко.

Програма TalentA заснована за ініціативи та фінансування компанії Corteva Agriscience та за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Фонду ООН у галузі народонаселення, Центру «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» та громадської організації «Всеукраїнська Рада Жінок-Фермерів».