Названо найбільших постачальників перцю в Україну

0

Україна займає 18-те місце в рейтингу найбільших виробників перцю в світі. У 2020 році було вирощено 181,3 тис. тонн перцю, що на 5% вище показника 2019 року.

Про це повідомляють в Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.

Зазначається, що в Україні вирощують як солодкий, так і гіркий перець, проте частка солодкого значно вища – 94% від загального обсягу виробництва. При цьому, обидва види перцю вирощуються як промисловими підприємствами (7%), так і домогосподарствами (93%).

“За останні 5 років обсяг імпорту перцю в Україну зріс в 3 рази, що пов’язано з формуванням більш здорової культури споживання та вживанням овочів цілий рік. Основні обсяги імпортних поставок припадають на зимово-весняні місяці, коли власне виробництво перцю в Україні практично відсутнє”, – розповіла аналіткиня УКАБ Світлана Литвин.

Вона додала, що у 2020 році було імпортовано 14,6 тис. тонн перцю, що на 7% вище аналогічного показника попереднього року. Водночас експортні відвантаження перцю мінімальні.

Основними постачальниками перцю в Україну є: Туреччина (40% українського імпорту в грошовому вимірі у 2020 році), Іспанія (29%), Нідерланди (14%), Польща (12%) та Франція (2%).

Названо найбільших постачальників перцю в Україну