Україна збільшила потсавки агропродукції до ЄС

0

За 7 місяців 2021 року експортні поставки української агропромислової продукції в ЄС зросли до 3,7 млрд USD, що на 10% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомляють в Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.

Зазначається, що станом на 1 серпня Україна повністю використала квоти на безмитний експорт агропродовольчої продукції до ЄС по 7 групах товарів: мед, крупи і борошно, оброблений крохмаль, оброблені томати, виноградний і яблучний сік, м’ясо птиці (обсяг за 3 квартали) та яйця (обсяг за 3 квартали).

Порівняно з аналогічним періодом минулого року була не використана квота по 2 групах товару: цукор та кукурудза. Пояснюють, що квота на цукор була не використана через виникнення дефіциту на українському ринку, а на кукурудзу – через значний попит з боку Китаю та перенаправлення обсягів по даному каналу реалізації.

“Потенційно до кінця року ще можуть закритись квоти по обробленій продукції із зернових (наразі використано 99%), крохмалю (78% ) та кукурудзі (74%).
За даними щомісячного звіту Моніторингу агропродовольчої торгівлі в ЄС, у 2020 році Україна стала четвертим найбільшим постачальником агропродовольчої продукції до Союзу, поступаючись лише Великобританії, Бразилії та США” – додають в УКАБ.