Прибутковість молока зросла на 10,5%

0

У липні український молочний індекс (УМІ) зріс на рекордні за цей рік 10,5%, причому не лише за рахунок здешевлення концентрованих кормів (впали на 7,4%), а й за рахунок реально першого за рік зростання вартості сирого молока гатунку екстра на 2,4%.

Про це на своїй сторінці у Facebook заявив написав економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За його словами, уперше в історії ціни на якісне молоко з січня (навіть з грудня) взагалі не змінювалися.

«Стабільність цін — це позитив для нашої кволої молочної переробки. Будемо сподіватися, що це дозволить їй стати на ноги, але я не думаю — бо кволість або жвавість не залежить від цін на сировину, а від якості бізнес-управління та бізнес-стратегій», — написав експерт.

Він уточнив, що липень 2021 року приніс українським виробникам молока на 9,2% менше прибутків, ніж липень 2020 і менше, ніж будь-який інший липень за останні 5 липнів, крім липня 2018, коли ситуація була ще гіршою.

«Перші 7 місяців 2021 року дозволили нашим молочникам заробити на 28,2% менше, ніж рік тому за той самий період. І взагалі, поки що це найгірший рік за останні 5 років! Гірше з прибутками були лише в 2016 році», — нагадав Ярмак.

Економіст додав, що в серпні, як правило, УМІ стабілізується після зростання в липні. На світовому ринку, переважно, теж все було стабільно, з невеликою тенденцію до послаблення цін.

Відповідно до його прогнозу, вплив зовнішнього фактору буде мінімальним.