За рік ціни на аміачну селітру зросли на 80%

0

Станом на 26 липня 2021 року ціна на аміачну селітру в Україні досягла позначки 12 100 грн/т з ПДВ, що на 80% вище її вартості на аналогічну дату минулого року та є найвищим рівнем починаючи з квітня 2015 року (в доларовому еквіваленті).

Про це повідомляють в Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.

“Зростання цін на селітру відбулося на фоні росту на міжнародних ринках вартості азотних добрив – карбаміду, аміачної селітри та КАС. Насамперед це пов’язано зі зростаючим попитом в країнах Азії та ростом цін на природний газ, який є однією з основних складових при виробництві добрив. У результаті міжнародні ціни на аміачну селітру в портах Чорного моря на минулому тижні сягнули $310/т FOB” – йдеться в повідомленні.

Водночас зросла різниця внутрішньої ціни до міжнародних котирувань у портах Чорного моря з середнього рівня в $45/т за 2020 рік до нинішніх $63/т. Для імпортерів добрив ця сума відображає додаткові логістичні витрати, тоді як для внутрішнього виробника це переважно додаткова чиста маржа в ціні.

Уточнюється, що в Україні аміачну селітру виробляють  3 підприємства – ПрАТ «РівнеАзот», ПрАТ «Азот» м.Черкаси та ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот». Усі вони входять в склад холдингової компанії Ostchem групи компаній Group DF.

Усього за червень 2021 року з України було експортовано понад 9 тис. тонн аміачної селітри за середньою ціною в $249/т, що значно нижче ціни імпорту та внутрішнього ринку. Таким чином, українським сільгоспвиробникам продовжують постачати азотні добрива по завищеним цінам.

Натомість ціни на зернові культури в України продовжують знижуватися.

“Якщо на початку року ціна на продовольчу пшеницю сягала 9 000 грн/т, то станом на кінець липня вона знизилася до 6500 грн/т. Варто відмітити, що такі протилежні цінові тренди суттєво знижують очікувану прибутковість в рослинництві та матимуть значний негативний вплив на фінансові показники сільського господарства України” – зазначають в УКАБ.