Децентралізація дає змогу збільшувати доходи місцевих бюджетів – Олексій Любченко

0

Місцеві влади мають унікальні шанси значно збільшувати доходи місцевих бюджетів саме за рахунок розвитку підприємництва.

Про це під час форуму Україна 30. «Децентралізація» зазначив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко, повідомляє прес-служба МЕРТ.

«За рахунок отримання додаткових ресурсів, а це, переважно, 60 % від податку на доходи фізичних осіб та 100 % земельного податку, бюджети громад за останні 5 років зросли в 2 – 4 рази, а подекуди і у 10 разів. Місцеві громади можуть суттєво збільшити власні доходи, розвиваючи бізнес, зміцнюючи місцеву економіку та залучаючи інвестиції», – підкреслив Любченко.

За його словами, місцева влада зобов’язана підтримувати підприємців та створювати умови, щоб інвестиції йшли саме в їхню громаду, відкривалися нові виробництва та робочі місця: «Завжди є три сильні гравці. Це населення, місцевий бізнес та місцева влада. Цей трикутник завжди повинен бути збалансованим. Головна цінність реформи децентралізації – це процес, який працює на перспективу. Ідеологію та основи, які ми закладемо зараз, стануть надбанням наших дітей у майбутньому»,  – зазначив він.

Щодо сфери відповідальності місцевих влад, то першочерговими завданнями повинні стати: формування регіонами локальних ринків праці, створення середовища для СМАРТ-спеціалізації або міжнародного бренду територій та розвиток місцевих інститутів розвитку – регіональних агенцій, технопарків, індустріальних парків.

Ще одним важливим чинником економічного розвитку місцевих громад Перший віце-прем’єр-міністр зазначив обов’язковий громадський контроль за дотриманням соціального договору: «Сплата податків громадянами – це значна частина такого договору. Цифровізація та відкриті дані щодо сплати податків громадянами є запорукою такого контролю».