89% малини в Україні вирощується в господарствах населення

0

Україна щорічно виробляє близько 35 тис. тонн малини, 89% якої вирощується в господарствах населення.

Про це йдеться в повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Найбільше малини у 2020 році було вирощено в Київській, Донецькій, Дніпропетровській, Вінницькій та Харківській областях. Сукупно підприємствами даних областей генерується 39% українського валового збору малини.

«Вирощена малина переважно споживається в межах країни, і частка експорту незначна. У 2020 році було експортована 539 тонн малини, що становить 14% промислово вирощеної малини або ж лише 2% загального обсягу виробництва. При цьому, практично єдиним споживачем української свіжої малини була Польща.

Якщо ж експорт малини здійснюється в літні місяці, то в інші періоди Україна імпортує дану ягоду, хоча обсяги імпорту незначні. У 2020 році було імпортовано 65 тонн свіжої малини. Основними постачальниками даної ягоди були Марокко (40% імпорту в грошовому вимірі), Польща (20%) та Португалія (16%)», — коментує аналіткиня УКАБ Світлана Литвин.

Як зазначається, малина є однією із найпопулярніших ягід як в Україні, так і у світі. Україна займає 7-ме місце в рейтингу найбільших світових виробників малини. Очолюють цей рейтинг Російська Федерація, Мексика та Сербія.

«Сприятливі погодні умови цього року дають підстави сподіватися на гарний врожай цієї ягоди і, відповідно, комфортну для споживачів ціну», — уточнюють в УКАБ.

89% малини в Україні вирощується в господарствах населення