Людина – це мета економічного зростання, а не його ресурс. У першу чергу, Україна повинна стати комфортною і привабливою для своїх громадян та майбутніх поколінь. Єдиним правильним та ефективним вбачається інструмент суспільного договору.
Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко, відкриваючи Всеукраїнський форум Україна 30, Трудові ресурси.
За словами міністра, нині перед Урядом стоїть важливе завдання докорінної зміни парадигми соціально-економічного розвитку. Будувати нову економіку необхідно на основі соціального діалогу громадянин-бізнес-держава.
«За різними підрахунками, за межами України працюють близько 3 млн наших земляків. Мета Уряду – створити нову економіку. Новітні технології дають можливість мобільності, зміни бізнес-процесів, професійних навичок спрощують роботу малого та середнього бізнесу. Також визначені пріоритети – інвестиції в фундаментальну науку та людський капітал. Крім того, Уряд запропонував нову модель економічного розвитку, яка передбачає визначення точок росту, які мають виступити локомотивами економічного зростання», – розповів Любченко.
Як раніше повідомляли в Мінекономіки, усього визначено п’ять кластерів для реалізації економічного потенціалу країни:
- «Технологічне виробництво» з унікальними інноваціями та кваліфікованим персоналом;
- «Безпечне життя», що має на меті розвиток охорони здоров’я, освіти, туристичної галузі, культурної спадщини;
- «Енергетична незалежність»;
- «Транспортний» – стратегічні інфраструктурні проєкти
- «Місто майстрів» – напрямок, пов’язаний із СМАРТ-спеціалізацією кожного окремого регіону України.
Кожен з цих кластерів має свою унікальну особливість і спрямований на те, щоб відійти від інерції до «управління ростом».
«Я маю надію, що результатом нашої з вами спільної роботи стане бажання кожного українця сказати: «Я хочу жити та працювати в Україні». А тих, хто змушений шукати кращої долі за кордоном: «Я хочу повернутись», – підсумував Перший віце-прем’єр-міністр України.