Україна посилюватиме двосторонню торгівдю з Туреччиною

0

Відбулася чергова консультація між українською та турецькою делегаціями у рамках  переговорів щодо підписання Угоди про вільну торгівлю між країнами. 

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

 «Моє головне завдання на посаді Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки – стати генеральним менеджером, який об’єднає зусилля усіх міністерств та органів державної влади з метою економічного зростання. Наразі Уряд України запроваджує низку заходів для пожвавлення економіки. Також ми хочемо переорієнтовувати нашу економіку – експортувати не сировину, а готову продукцію. Колись така політика була реалізована з переробкою соняшникового насіння і тепер Україна – лідер експорту соняшникової олії в світі», – розповів Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко.

За його словами, в Україні для розвитку бізнесу створені індустріальні парки з усією інфраструктурою, прийнятий закон та нормативні акти, які дають зелене світло для інвестицій, визначені основні точки зростання економіки.

Заступник Міністра торгівлі Турецької Республіки Мустафа Тузджу зазначив, що між Турецькою Республікою та Україною складаються міцні політичні відносини та стратегічне партнерство, тож наступними кроками повинно стати поглиблення взаємин в економічній сфері.

«За останні роки маємо гарний торговельний баланс у 5 млрд дол. США. Завдяки підписанню Угоди про вільну торгівлю він може збільшиться вдвічі – до 10 млрд дол. США. Туреччина є одним із найбільших інвесторів в Україні, а турецький бізнес вбачає для себе можливості в інвестиціях у галузі відновлювальної енергетики, фармацевтичну, телекомунікаційну. Угода про вільну торгівлю – не тільки запорука поглиблення наших економічних взаємин, а і поштовх для розвитку економік наших країн», – сказав він.

Зі свого боку, Олексій Любченко подякував турецькій стороні, що Угода не розглядається лише як торговельна, а й пов’язана з виробництвом.

«Найважливішим для нас є створення робочих місць та зростання ВВП. Україна відкрита для співпраці та інвестицій, саме тому українська сторона докладе зусиль, щоб фіналізувати процес підписання Угоди про вільну торгівлю з Туреччиною», – прокоментував Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України.

Також під час зустрічі учасники обговорили заходи підтримки економік у період карантинних обмежень, особливості захисту інтересів окремих галузей економіки, переорієнтацію експортної політики тощо.