Володимир Зеленський підписав закон про земельні аукціони

0

Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою України 18 травня ц.р. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони» (реєстр. №2195).

Про це пише АПК-Інформ.

Прийнятим законом удосконалено механізми та процедури продажу та передачі в користування земельних ділянок, прозорості аукціонів із продажу та передачі в користування земельних ділянок державної і комунальної власності шляхом проведення таких аукціонів в електронній торговельній системі.

Законом, зокрема, встановлено, що продаж земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) здійснюються на конкурсній основі (на земельних торгах) у формі електронного аукціону у випадках та порядку, встановленому Земельним кодексом України. Не допускається відчуження орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди орендаря.

Також документом визначено випадки, коли земельні ділянки не підлягають продажу, передачі в користування на конкурсній основі (на земельних торгах).

Законом встановлено, що земельні торги проводяться у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з учасником торгів, який озвучив найвищу цінову пропозицію.

Згідно з прикінцевими та перехідними положеннями, закон набирає чинності через 5 днів із дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», крім пункту 3 цього розділу, який набирає чинності з дня опублікування документа.